Wydawca GTA 5: sequele różnych serii mogą ukazywać się częściej

Na Borderlands 4 czy RDR 3 poczekamy krócej?

Strauss Zelnick zasugerował w rozmowie z dziennikarzem Games Industry, że kolejne sequele różnych serii gier należących do Take-Two mogą ukazywać się częściej niż do tej pory.

Dla przypomnienia - Borderlands 3 ukaże się niemal siedem lat po premierze drugiej części od studia Gearbox, a na Red Dead Redemption 2 fani musieli czekać osiem lat. Od premiery GTA 5 mija już natomiast sześć lat.

- Nie sądzę, że ten czas się wydłuży. Mówiąc szczerze, spodziewałbym się, że w wielu przypadkach będzie coraz krótszy - powiedział preses firmy Take-Two.

08_red_dead_redemption_2_pc_ceo_take_two_nie_widzi_tu_przeszkod_0_b
Na Red Dead Redemption 2 czekaliśmy długo

- Stały kontakt z fanami uświadomił nam, że nie wisi nad nami presja przygotowywania zupełnie nowych tytułów. Odnaleźliśmy wspólny mianownik dwóch rzeczy: czasu, jakiego potrzebują nasi twórcy do wykonania najlepszej pracy, a także tego, czego chcą konsumenci - podkreślił wydawca.

- Zrozumieliśmy, że budowanie atmosfery oczekiwania to dobry kierunek.

Strauss Zelnick wierzy też, że „odpoczynek” jest dobry w przypadku większości tytułów.

- Już dwanaście lat temu mówiłem, że coroczne wypuszczanie kolejnych odsłon, jeśli nie są to gry sportowe, mija się z celem. Większość dziś się z tym zgadza. Chociaż faktycznie, ośmioletnia przerwa to nieco zbyt długi czas.

Szef Take-Two powtórzył też podczas wywiadu, że jego zdaniem wsteczna kompatybilność nie jest istotna. Zaznaczył również, że nie widzi sensu powstania związków zawodowych twórców gier wideo.

Źródło: Games Industry

Reklama

Skocz do komentarzy (0)

Autor

Mateusz Zdanowicz

Mateusz Zdanowicz

Senior Editor  |  matzdanowicz

Człowiek orkiestra i miłośnik gier niezależnych. Mateusz zajmuje się przygotowywaniem recenzji, artykułów oraz poradników. Wspiera również dział informacyjny.

Powiązane materiały

Na stronie

Komentarze (0)

Komentarze zostały zamknięte.

Ukryj komentarze z niską oceną
Sortuj:
Wątki z odpowiedziami