Cyberpunk 2077 pozwoli grać transpłciową postacią - sugerują deweloperzy

W planach odpowiednie opcje w edytorze.

Twórcy Cyberpunk 2077 ze studia CD Projekt Red zasugerowali, że edytor, który pojawi się w powstającej produkcji, pozwoli graczom wykreować transpłciową postać.

W związku z kontrowersyjnym plakatem umieszczonym w grze, serwis Gamasutra zapytał głównego projektanta zadań - Mateusza Tomaszkiewicza - o możliwość pokierowania bohaterem o nieokreślonej tożsamości płciowej. Przyznał, że w planach jest stosowna funkcja.

- W finalnej wersji od początku zaoferujemy jak najwięcej opcji personalizacji, czego nie mogliśmy na razie pokazać ze względu na trwające prace. Po wybraniu typu ciała, będzie można stworzyć twarz używając cech fizycznych, które mogą zostać przypisane do kobiety i mężczyzny - tłumaczy.

cyberpunk_2077_plakat2
Obrazek z kontrowersyjnym plakatem

Zaznaczył, że studiu CD Projekt Red zależy na zagwarantowaniu dużej wolności w kreowaniu bohatera. Połączymy więc elementy charakterystyczne dla obu płci - edytor pozwoli na przykład męskiej postaci dobrać kobiecy głos i odwrotnie.

- Chcieliśmy uniezależnić od siebie poszczególne cechy fizyczne, aby gracze mogli swobodnie pomiędzy nimi wybierać. Wciąż pracujemy nad implementacją stosownego systemu, co nie jest takie proste, jak się wydaje - wyjaśnia Tomaszkiewicz.

cyberpunk_2077_trans
W Cyberpunk 2077 modyfikacje ciała odegrają istotną rolę

Deweloper jednocześnie zapewnił, że twórcy przywiązują wiele uwagi do odpowiedniego przedstawienia osób transpłciowych w świecie Cyberpunk 2077. Twórcom zależy, by nikt nie poczuł się źle potraktowany lub zignorowany.

W prezentowanym na E3 fragmencie gry zauważono plakat reklamowy ozdobiony modelką z zarysowanym męskim przyrodzeniem i hasłem „mix it up” (w wolnym tłumaczeniu: „zmiksuj to”), co niektórzy uznali za obraźliwe. Autorka grafiki uważa jednak, że ilustracją krytykuje wykorzystywanie ludzkiego ciała w celach marketingowych.

Cyberpunk 2077 zadebiutuje 16 kwietnia 2020 roku na PC, PS4 i Xbox One.

Źródło: Gamasutra

Najważniejsze informacje o Cyberpunk 2077:

Wszystkie informacje o Cyberpunk 2077.

Reklama

Skocz do komentarzy (5)

Autor

Piotr Bicki

Piotr Bicki

Senior News Writer

Piotrek zajmuje się głównie tekstami informacyjnymi. Miłośnik kilku popularnych serii gier oraz wielbiciel superbohaterów i fantastyki.

Powiązane materiały

Na stronie

Komentarze (5)

Komentarze zostały zamknięte.

Ukryj komentarze z niską oceną
Sortuj:
Wątki z odpowiedziami