Watch Dogs: Legion - premiera i najważniejsze informacje

Historia i gameplay - co warto wiedzieć.

W marcu 2020 roku ukaże się trzecia część serii Watch Dogs o podtytule Legion. Akcja produkcji ma miejsce w Londynie, którym rządzi korupcja i ugrupowanie militarne, a także groźne gangi. Hakerzy, zebrani pod banderą organizacji DedSec, chcą walczyć z opresyjną władzą i odzyskać miasto dla mieszkańców.

Podobnie jak poprzednie części, tytuł Ubisoftu to gra akcji, w której sterujemy aktywną postacią z perspektywy trzeciej osoby. Dokonujemy interakcji-hakowania elementów otoczenia, jak i walczymy z przeciwnikami. Tym razem mamy do czynienia z bohaterem zbiorowym - do ruchu oporu DedSec werbujemy grywalne postacie, każdą z inną osobowością i umiejętnościami.

Gra przewiduje tryb dla pojedynczego gracza oraz kooperację dla maksymalnie czterech graczy. Postęp w obu trybach jest współdzielony. Dzięki partnerstwu z firmą Nvidia, Watch Dogs: Legion obsłuży ray tracing w czasie rzeczywistym.

  • Premiera: 6 marca 2020
  • Platforma: PC, PlayStation 4, Xbox One, Stadia
  • Wersja językowa: polska (napisy)
  • Producent: Ubisoft
  • Wydawca: Ubisoft
  • Wydawca PL: Ubisoft

Data premiery i edycje gry

Watch Dogs zadebiutuje 6 marca 2020 roku na czterech platformach: PC, PlayStation 4, Xbox One oraz Google Stadia. Obecnie grę można zamówić w czterech wariantach: standardowym, Gold, Ultimate oraz kolekcjonerskim. Ten ostatni zakupimy wyłącznie w Ubisoft Store.

Przy zamówieniu Watch Dogs: Legion przed premierą otrzymamy bonus. Jest to pakiet Złoty Król, dostępny niezależnie od edycji gry. W skład bonusu wchodzą trzy skórki: luksusowego auta, pozłacanej broni oraz maska bohatera.

Przy zakupie edycji Gold gry otrzymamy wcześniejszy dostęp do gry (3 dni względem dnia premiery) oraz przepustkę sezonową. W ramach tej ostatniej zyskamy skórkę samochodu, dodatkową misję („Not In Our Name”, dostępna w dniu premiery), maskę, a także 4 unikalnych bohaterów.

Wersja Ultimate Watch Dogs: Legion zawiera dodatkowo Ultimate Pack. W jego skład wchodzą: Ubran Jungle Pack (3 bohaterów i 3 maski) oraz 4-tygodniowy status VIP w grze, który przyspieszy zdobywanie doświadczenia i waluty.

W ramach edycji kolekcjonerskiej otrzymamy dodatkowo dedykowane pudełko na fizyczną zawartość zestawu: świecącą, 38-centymetrową maskę, która jest zasilana 2 bateriami AAA (w zestawie), steelbook, dwustronny plakat oraz 3 naklejki (każda o wymiarach 13,6x17,14 cm). Maska posiada niebieski pasek LED, wchodzący w skład korony umieszczonej na czaszce.

Fabuła i świat gry

Watch Dogs: Legion przenosi gracza do Londynu niedalekiej przyszłości, gdzie panuje stan wojenny. Ulice metropolii kontroluje prywatna organizacja militarna zwana Albionem, której władza nie sięga do bocznych uliczek. Tam z kolei panują rządy gangów. Niemal każdego Londyńczyka śledzą kamery, a także drony. Te ostatnie Albion wykorzystuje również do kontroli nad tłumem.

1
W Londynie przyszłości nie ma prywatności w imię bezpieczeństwa

Trudne warunki życia w metropolii wzbudzają opór mieszkańców, w tym hakerów z grupy DedSec. Ci postanawiają zawiązać ruch oporu przeciwko władzy. W Watch Dogs: Legion mamy do czynienia z bohaterem zbiorowym, czyli zwerbowanymi do organizacji londyńczykami. W akcji członkowie ruchu oporu mogą ukryć swoją tożsamość, zakładając specjalne maski.

Zgodnie z założeniami twórców, grywalne postacie nie będą generowane losowo. Gracz wcieli się w każdego rekruta dzięki możliwości przełączania się między nimi. Każda z postaci ma mieć inne usposobienie, wygląd, przeszłość, relacje społeczne oraz możliwości bojowe lub/i taktyczne. Na ten moment Ubisoft przygotował 20 unikalnych „fabularnych person”.

Na konferencji E3 producent zaznaczył, że każdego bohatera w przerywnikach filmowych charakteryzują odrębne linie dialogowe. Wszystkie postacie mają odmienne rytuały dnia codziennego, których nie przerwą nawet po dołączeniu do DedSec.

2
Za każdą maską ukrywa się odrębna historia

Na razie trudno wskazać dokładnie, jak duży obszar Londynu twórcy przenieśli do gry. Jednakże w materiałach wideo zauważymy Big Bena, Pałac Westminsterski, wieżowiec The Shard, maszt radiowy BT Tower, diabelski młyn London Eye, most zwodzony Tower Bridge czy wieżowiec 30 St Mary Axe, zwany także Gherkinem.

Bohaterowie - rekrutacja i możliwości bojowe

Dzięki systemowi Play as Anyone gracz w dowolnym momencie przełączy się na jedną z maksymalnie 20 postaci. To od niego zależy, czy do DedSec zwerbuje postacie o zbliżonych umiejętnościach lub o zupełnie odmiennych. Co ważne, każda z nich w co najmniej stopniu podstawowym potrafi hakować urządzenia.

Aby poznać potencjał kandydata, gracz musi dokonać skanu wybranej postaci z tłumu. Preferencje bohaterów wpływają na ich potencjał w walce z opresyjnym systemem. Jeżeli dana osoba okaże się być fanem filmów o zombie, z broni palnej zada o 40% więcej obrażeń w głowę. Z kolei bokser-amator sprawdzi się w walce wręcz, w której zada o 50% więcej obrażeń.

Z kolei zwerbowanie lekarza sprawi, że czas leczenia agentów DedSec skróci się o jedną czwartą. Oprócz potencjalnych umiejętności skan dostarczy informacji o przynależności i zajęciu postaci, jej wieku czy ważnym wydarzeniu w ich życiu.

3
Grywalne postacie w Watch Dogs: Legion różnią się umiejętnościami i osobowością

Kolejnym istotnym elementem jest nastawienie potencjalnego kandydata do działalności DedSec. Aby ją poznać, należy sprofilować kandydata i dodać do kontaktów, aby zapoznać się ze szczegółami jego biografii. Jeżeli nastawienie jest niskie, gracz musi zdobyć zaufanie danej postaci w specjalnych misjach rekrutacyjnych. Jeżeli kandydat stracił członka rodziny w trakcie walk DedSec z Albionem, będzie nieprzychylnie nastawiony do organizacji.

W trakcie analizy może okazać się, że potencjalny kandydat ma długi. Udana konfrontacja z pożyczkodawcą może zachęcić go do wstąpienia do DedSec.

Śmierć lichwiarza przyciągnie niepotrzebną uwagę, więc gracz może włamać się do bazy Albionu i wystawić akt aresztowania wierzyciela. W ten sposób DedSec zdobędzie rekruta bez brudzenia sobie rąk.

Twórcy podali również przykłady innych sposobów na werbunek. Kandydat, który został pobity i trafił do szpitala, może zostać szybciej zoperowany, jeśli gracz włamie się do bazy ośrodka i zmieni kolejkę pacjentów.

Z kolei bokserka wstąpi do DedSec, jeśli organizacja usunie jej akt aresztowania z bazy New Scotland Yard, który jest pod kontrolą Albionu.

4
Żeby zdobyć zaufanie innych, gracz musi wykonywać misje werbunkowe

Każdy z bohaterów ma inne zdolności, które sprawdzą się w jednej z trzech dostępnych klas agentów DedSpec. Pierwsza z nich to Enforcer, czyli dobrze uzbrojony członek ruchu oporu, który może w walce skorzystać z karabinów automatycznych czy ładunków wybuchowych.

Druga klasa to Infiltrator, który doskonale sprawdza się w cichym działaniu dzięki zdolności kamuflażu. Wie również, że każdy Londyńczyk posiada implant, który może zhakować i zmniejszyć szanse na wykrycie. Potrafi również ukrywać ciała wrogów i walczyć wręcz.

Haker to ostatnia klasa dostępna w grze, która korzysta z pajęczego robota (ang. Spider Bot). Z jego pomocą hakerzy włamują się do pojazdów, kamer, a nawet - czego nie potrafią inne klasy - dronów militarnych. Bohaterowie w trakcie misji zdobywają doświadczenie i perki, za pomocą których możemy rozwijamy zdolności w ramach klas.

6
Każdy może wesprzeć ruch oporu, bez względu na jego wiek

Spider Bot posiada dwa tryby: aktywny, służący do nawigacji oraz pasywny, gdzie zamienia się w wieżyczkę rażącą przeciwników impulsem szokowym. Perki zmienią działanie pajęczego robota - w trybie aktywnym narzędzie zyskuje możliwość atakowania przeciwników na odległość. Z kolei w pasywnym umożliwi tworzenie więcej niż jednej wieżyczki szokowej.

Jeśli osiągnęliśmy limit 20 miejsc w organizacji, możemy zastąpić daną postać przez inną. Zwerbujemy także nowe osoby, gdy jeden z członków grupy umrze. Mechanizm śmierci bohatera działa dwojako. Gdy w trakcie walki jeden z nich upadnie, musimy dokonać wyboru. Możemy stawiać dalej opór lub poddać się.

W pierwszym przypadku bohater zyskuje „ostatnie życie” i walczy, aż otrzyma cios śmiertelny lub zginie w nieoczekiwanym wypadku komunikacyjnym. Po jego śmierci wybieramy inną postać, którą gramy dalej. W drugiej sytuacji członek DedSec po poddaniu się trafi do więzienia, z którego możemy go wyciągnąć.

Rozgrywka

Rdzeń rozgrywki w Watch Dogs: Legion pozostaje ten sam. Hakujemy urządzenia i instalacje w otwartym świecie, aby wykorzystać je do swoich celów, w tym przypadku walki z władzą. Nieodłącznym elementem gry ma być sztuczna inteligencja. Bagley - bo tak się nazywa - komentuje w żartobliwy sposób poczynania postaci i wspiera ich w walce, przykładowo informując o nadciągających dronach bojowych.

Twórcy zdecydowali się wprowadzić zmiany w modelu walki i w tak zwanym cover-shooting. W walce wręcz nie zabraknie wyprowadzania ciosów, korzystania z chwytów i uników. Co ważne, wrogowie dostosują się do sposobu prowadzenia walki przez gracza. Jeśli jego postać mierzy się z Albionem na pięści, przeciwnik nie skorzysta z broni palnej.

Jeśli jednak gracz skusi się na użycie broni palnej, przeciwnicy zrobią to samo. Z tą różnicą, że nawet jeśli bohater korzysta z broni nieśmiercionośnej, Albion niekoniecznie podejdzie w ten sam sposób do tej sprawy.

Połowę dostępnego arsenału w grze ma stanowić uzbrojenie, które nie zabije wrogów, tylko tymczasowo wyeliminuje z walki. W Watch Dogs: Legion skorzystamy z przeznaczonej do niej specjalnej amunicji: szokowej, gazowej, uspokajającej oraz wstrząsowej. W ten sposób utrudnimy wrogom działania, ale ich nie zabijemy.

5
Drony można wykorzystać do przemieszczania się po mieście

Zapewne na finalny kształt misji wpłynie klasa i zdolności aktywnego bohatera. W trudne miejsca dostanie się przy pomocy własnego ciała, wspinając się po konstrukcjach czy wskakując do budynków lub przy pomocy dronów. Do podróżowania po metropolii wykorzysta również pojazdy.

Formą szybkiej podróży może być także przełączanie się pomiędzy bohaterami. W ten sposób możemy kontrolować działalność Albionu na różnych obszarach miasta - każdy z członków ruchu oporu jest aktywny i zmienia swoje położenie. Dostosujemy także ubiór członków DedSec, w tym maski.

Wiadomo również, że w Watch Dogs: Legion zagramy z innymi graczami w czteroosobowej grupie, mierząc się w specjalnych zadaniach z wrogiem czy z tak zwaną zawartością end-game. Co ważne, postęp w trybie kooperacji jest współdzielony z trybem dla jednego gracza.

Reklama

Powiązane materiały

Na stronie

Komentarze (0)

Komentarze zostały zamknięte.

Ukryj komentarze z niską oceną
Sortuj:
Wątki z odpowiedziami