Doom Remake 4 to obszerna kompilacja modów i ulepszeń oryginalnego Dooma, która zadebiutowała w ubiegłym roku. Projekt nie może być jednak rozwijany, ponieważ prawnicy Bethesdy zablokowali twórcy możliwość dalszych prac.

Ambitna modyfikacja oferowała w pełni trójwymiarowe modele, tekstury wysokiej rozdzielczości, renderowanie PBR i system efektownego rozpadania się przeciwników. Mapy i uzbrojenie pozostawały niezmienione, choć zostały upiększone. Moda nie można już pobrać z żadnego źródła.

„Ze smutkiem ogłaszam zamknięcie tej strony [w serwisie ModDB]. Otrzymałem list od ZeniMaxu z poleceniem wstrzymania produkcji Doom Remake 4. Po kilku dniach wyczerpałem wszystkie opcje uratowania projektu” - napisał twórca moda, vasyan777.

Co ciekawe, projektant skontaktował się z adwokatami, którzy stwierdzili, że miałby szansę wygrać sprawę w sądzie - proces byłby jednak dla niego zbyt kosztowny.

Vasyan777 opublikował między innymi zaktualizowaną i przerobioną wersję moda po otrzymaniu listu, by uniknąć części zarzutów - nowsza edycja wymagała już posiadania oryginalnego Dooma z GOG.com.

doom4r
Doom Remake 4 prezentował się imponująco

Bethesda pracuje obecnie nad rozwojem cyklu Doom - w tym roku zadebiutuje nowa część serii z podtytułem Eternal. To kontynuacja rebootu wydanego w 2016 roku.

Reklama

O autorze

Mateusz Zdanowicz

Mateusz Zdanowicz

Redakcja Eurogamer.pl

Człowiek orkiestra i miłośnik gier niezależnych. Mateusz dołączył do nas w 2013 roku. Zajmuje się przygotowywaniem recenzji, artykułów oraz poradników. Wspiera również dział informacyjny.