Wczoraj CD Projekt Red potwierdził pogłoski i oficjalnie zapowiedział grę Wiedźmin 3: Dziki Gon w wersji Switch. Studio ujawniło teraz kilka dodatkowych informacji o warstwie technicznej tytułu.

W odpowiedzi na pytanie jednego z internautów, oficjalne konto serii na Twitterze oznajmiło, że na konsoli Nintendo produkcja w trybie stacjonarnym zadziała w 720p. Twórcy zastosują przy tym rozwiązanie dynamicznego skalowania.

Zgodnie z oczekiwaniami, w wariancie przenośnym gracze otrzymają obraz w niższym rozmiarze - produkcja uruchomi się w 540p. Na razie jednak nieznane są szczegóły na temat liczby wyświetlanych klatek na sekundę.

Jednocześnie opublikowano kilka obrazków z wersji Switch. Ilustracje przedstawiają między innymi Ciri, Yennefer, Geralta oraz sam Dziki Gon. Screenshoty wskazują też, że rzeczywiście dojdzie do pewnego pogorszenia grafiki względem odpowiedników z pozostałych platform.

01
Wiedźmin 3 na Switch
02
Wiedźmin 3 na Switch
03
Wiedźmin 3 na Switch
04
Wiedźmin 3 na Switch

Warto jednak zaznaczyć, że za wydanie zmierzające na konsolę Nintendo odpowiada nie bezpośrednio CD Projekt Red, a Saber Interactive, czyli studio znane z odświeżonych wersji Halo i sieciowego World War Z.

05
Wiedźmin 3 na Switch
06
Wiedźmin 3 na Switch
07
Wiedźmin 3 na Switch
08
Wiedźmin 3 na Switch

Wiedźmin 3: Dziki Gon na Switch ukaże się w edycji kompletnej, a więc zawierającej nie tylko podstawową grę, ale i wszystkie dodatki, w tym rozszerzenia Serca z Kamienia oraz Krew i Wino. Tytuł jest pierwszym, który wykorzysta kartę pamięci o pojemności 32 GB.

09
Wiedźmin 3 na Switch
10
Wiedźmin 3 na Switch

Zobacz: Wiedźmin 3 - Poradnik, Solucja

Produkcja zadebiutuje na platformie Nintendo w tym roku, choć dokładna data premiery nie jest na razie znana.

Reklama

O autorze

Piotr Bicki

Piotr Bicki

Redakcja Eurogamer.pl

Piotrek zajmuje się w naszym serwisie głównie tekstami informacyjnymi. Miłośnik kilku popularnych serii gier oraz wielbiciel superbohaterów i fantastyki.