Twierdza: Władcy zabierze graczy na Daleki Wschód. Premiera w 2020 roku

Jest pierwszy trailer z fragmentami rozgrywki.

Deweloperzy ze studia Firefly zapowiedzieli nową odsłonę cyklu Twierdza. Strategia o podtytule Władcy zadebiutuje w przyszłym roku na PC.

Największą zmianą w stosunku do poprzednich części jest zmiana realiów historycznych. Opuszczamy średniowieczną Europę i trafiamy na Daleki Wschód.

Oficjalny opis sugeruje, że zagramy między innymi w starożytnych Chinach, ale możliwe będzie też wcielenie się w mongolskich watażków z początków imperium Czyngis-chana.

Deweloperzy podkreślają też, że po raz pierwszy w historii serii można będzie rekrutować, ulepszać i dowodzić władcami na polu bitwy. Co więcej, mamy otrzymać też elementy gier typu Crusader Kings.

- Dodajemy do serii Twierdza trochę cech z tzw. gier grand strategy - powiedział Simon Bradbury, główny projektant w Firefly Studios i twórca całej serii Twierdza.

- Jest to prosta i jednocześnie potężna zmiana, prawdopodobnie największa w całej serii od czasów pierwszej Twierdzy Krzyżowiec. Władcy posiadają kluczowe mechaniki z Twierdzy i dodają do tego nowe funkcje, które ze sobą współgrają.

aatwierdza
Jeden z pierwszych screenshotów

Pierwszy zwiastun zaprezentował skromne fragmenty rozgrywki, co wystarczyło, by niektórzy fani wyrazili niezadowolenie z nowej formy oprawy graficznej - nieco bardziej kolorowej niż w poprzednich odsłonach serii.

Reklama

Skocz do komentarzy (0)

Autor

Mateusz Zdanowicz

Mateusz Zdanowicz

Senior Editor

Człowiek orkiestra i miłośnik gier niezależnych. Mateusz zajmuje się przygotowywaniem recenzji, artykułów oraz poradników. Wspiera również dział informacyjny.

Powiązane materiały

Na stronie

Komentarze (0)

Komentarze zostały zamknięte.

Ukryj komentarze z niską oceną
Sortuj:
Wątki z odpowiedziami