Keanu Reeves - aktor znany z serii „Matrix”, „John Wick”, a także od niedawna z występu w Cyberpunk 2077 - nazywany jest często przez młodzież „gościem z Fortnite”. Wszystko przez skórki postaci z produkcji Epic Games.

- Do Keanu podchodzą na ulicy nastolatki i nie mówią zwyczajnego „O, jesteś Neo”, albo „Jesteś John Wick” - powiedział dyrektor kreatywny Epic Games, Donald Mustard, podczas panelu dyskusyjnego E3 Coliseum.

- Zamiast tego, nazywają aktora „Gościem z Fortnite”, prosto w twarz - dodał.

Nietypowe sytuacje wynikają z faktu, że w Fortnite od dłuższego czasu jest dostępna skórka o nazwie Żniwiarz - widoczna powyżej. Ubrana w czarny garnitur postać przypomina nieco wyglądem kanadyjskiego aktora - w szczególności w roli Johna Wicka.

Zgodnie z wypowiedzią Mustarda, kiedy pierwsze osoby zaczęły zwracać się do gwiazdy we wspomniany sposób, aktor nie wiedział w ogóle, czym jest Fortnite. Sytuacja powtarzała się jednak tak często, że Epic Games i Reeves postanowili stworzyć oficjalny skin z Johnem Wickiem. Postać wprowadzono do gry w maju.

Przypomnijmy, że Keanu Reeves użyczy wizerunku i głosu postaci w Cyberpunk 2077. Zagra hologram nieżywego muzyka rockowego, Johnny'ego Silverhanda.

Gra zadebiutuje 16 kwietnia 2020 roku na PC, PS4 i Xbox One.

Źródło: GameSlice

Reklama

O autorze

Przemysław Wańtuchowicz

Przemysław Wańtuchowicz

Redakcja Eurogamer.pl

Przemek na początku przygotowywał u nas materiały wideo, a obecnie jest autorem w dziale informacyjnym. Jako dziecko marzył, by zawodowo rysować, żonglować lub grać na gitarze - dwie pierwsze czynności wychodzą mu całkiem nieźle.