Cyberpunk 2077 można w całości ukończyć, nie zabijając ani jednej osoby w grze - poinformowali deweloperzy podczas pokazu gry na E3. Z ankiet wypełnionych przez graczy wynikało bowiem, że to oczekiwana opcja.

- Aktualnie każda broń i każdy cybernetyczny wszczep mają tryb ogłuszający - powiedział w rozmowie z PC Gamer Paweł Sasko, główny projektant zadań.

Wyjątkiem jest oręż „śmiertelny z definicji”, przykładowo wyrzutnia rakiet. - Odstrzelenie głowy z takiej broni to zazwyczaj rana śmiertelna - zaznaczył Sasko.

cp2
Przemoc to nie zawsze dobre rozwiązanie

Osoby, które zdecydują się oszczędzać przeciwników, zrobią to na różne sposoby. Główny bohater może wroga poddusić i znokautować - tradycyjnie lub kontekstowo wykorzystując najbliższe otoczenie. W demie zaprezentowanym dziennikarzom V wrzucił oponenta do zsypu na śmieci.

Inwestycja w umiejętności hakerskie odblokuje dodatkowe opcje eliminowania zagrożenia i skradania. Gracz może przykładowo wyłączać kamery lub ogłuszać wrogów na odległość, wprowadzając do cudzych implantów wirusy.

Jest też opcja odwracania uwagi z wykorzystaniem otoczenia. Przykładowo zhakowanie automatu z napojami sprawi, że z maszyny wysypią się puszki, którymi zainteresują się wrogowie.

Cyberpunk 2077 zadebiutuje 16 kwietnia 2020 roku - na PC, PlayStation 4 i Xbox One.

Źródło: PC Gamer

Najważniejsze informacje o Cyberpunk 2077:

Wszystkie informacje o Cyberpunk 2077.

Reklama

O autorze

Przemysław Wańtuchowicz

Przemysław Wańtuchowicz

Redakcja Eurogamer.pl

Przemek na początku przygotowywał u nas materiały wideo, a obecnie jest autorem w dziale informacyjnym. Jako dziecko marzył, by zawodowo rysować, żonglować lub grać na gitarze - dwie pierwsze czynności wychodzą mu całkiem nieźle.