Cyberpunk 2077 bestsellerem na Steamie i GOG, a akcje CD Projektu rosną

Sukces w przedsprzedaży.

Na niedzielnej konferencji Microsoftu ujawniono datę premiery Cyberpunk 2077 i uruchomiono przedsprzedaż. Okazuje się, że choć gra jeszcze się nie ukazała, już cieszy się dużą popularnością w sklepach dystrybucji cyfrowej.

Polska produkcja kilka godzin po ogłoszeniu terminu debiutu znalazła się na szczycie listy globalnych bestsellerów platformy Steam i nadal zajmuje fotel lidera. Co ciekawe, na drugim miejscu jest Wiedźmin 3 z dodatkami - to jednak efekt trwającej promocji na pakiet.

Do podobnej sytuacji doszło na GOG.com, czyli sklepie należącym do właściciela twórców Cyberpunk 2077. Kosztujący 199 zł tytuł jest obecnie najchętniej kupowaną pozycją. W obu przypadkach nieznana jest jednak liczba sprzedanych kopii.

cyberpunk_2077_steam
Cyberpunk 2077 sukcesem na Steamie

Sukces gry i atmosfera wykreowana przez dołączenie do obsady Keanu Reevesa przełożyła się na wynik grupy CD Projekt na warszawskiej giełdzie. Wczoraj akcje firmy wzrosły o około 5 procent i w szczytowym momencie cena jednego udziału wynosiła 230 złotych, a wartość całej spółki przekroczyła 22 miliardów złotych - najwięcej w historii.

Według opinii wielu graczy, ujawnienie daty premiery nowej produkcji twórców Wiedźmina przez gwiazdę serii filmów „John Wick” i „Matrix” oraz obecność aktora w samym tytule uznawane są za jedno z najważniejszych wydarzeń tegorocznych E3.

Cyberpunk 2077 zadebiutuje 16 kwietnia 2020 roku na PC, PS4 i Xbox One. CD Projekt Red przygotował dwie edycje gry: standardową i kolekcjonerską.

Źródło: Steam, Business Insider

Najważniejsze informacje o Cyberpunk 2077:

Wszystkie informacje o Cyberpunk 2077.

Reklama

Skocz do komentarzy (3)

Autor

Piotr Bicki

Piotr Bicki

Senior News Writer

Piotrek zajmuje się głównie tekstami informacyjnymi. Miłośnik kilku popularnych serii gier oraz wielbiciel superbohaterów i fantastyki.

Powiązane materiały

Na stronie

Komentarze (3)

Komentarze zostały zamknięte.

Ukryj komentarze z niską oceną
Sortuj:
Wątki z odpowiedziami