Kolejna edycja prezentacji PC Gaming Show już za nami. Przez niemal dwie godziny zaprezentowano wiele różnorodnych gier niezależnych, których zwiastuny przedstawiamy poniżej.

Konferencję otworzył materiał z Evil Genius 2. To połączenie strategii i symulacji, przypominające między innymi kultowego Dungeon Keepera. Gracze zajmują się rozbudową bazy super-łotra - na wzór przeciwników Jamesa Bonda ze starszych filmów z agentem 007. Jest też aspekt, a jakże, przejmowania władzy nad światem.

Kolejny tytuł to coś dla fanów science-fiction. Starmancer jest grą o zarządzaniu stacją kosmiczną i ekspedycjach w nieznane. Produkcja wyróżnia się jednak tym, że gracz wciela się w sztuczną inteligencję, która zarządza statkiem.

Z nową grą powróciło studio Torn Banner, które zeprezentowało Chivalry 2 - sequel sieciowej gry o walkach w realiach średniowiecznych. Zwiększony limit graczy, nowe mapy, tryby i animacje - to tylko niektóre z nowości. Premiera na początku przyszłego roku, tylko na PC.

Coffee Stain Studios, odpowiedzialne między innymi za humorystyczny Goat Simulator, ale też za popularne niedawno Satisfactory. Nowa gra studia to Midnight Ghost Hunter - sieciowa produkcja, w której pogromcy duchów muszą upolować zjawy. Użytkownicy sterujący duchami muszą chować się w przedmiotach użytku codziennego i wykorzystywać je przeciwko oponentom.

Conan Chop Chop to produkcja, którą zapowiedziano 1 kwietnia, więc uznano ją za żart. Tymczasem okazuje się, że kooperacyjna zręcznościowa gra akcji, przypominająca Castle Crashers, faktycznie powstaje i ukaże się niedługo na PC oraz konsolach.

Twórcy Last Oasis zaprezentowali nowy zwiastun gry. To sieciowa, survivalowa gra MMO, której głównym czynnikiem wyróżniającym jest możliwośc konstruowania mechanicznych, nietypowych statków powietrznych i naziemnych.

Zombie Army: Dead War 4 to duchowy następca Undead Army - spin-offu serii Sniper Elite. Razem z trójką znajomych zmierzymy się z hordami zombie w Niemczech z okresu II wojny światowej. Twórcy przygotowują nowe bronie i rodzaje misji do ukończenia. Premiera w przyszłym roku.

Kolorowa oprawa graficzna i duży poziom wyzwania to główne cechy Unexplored 2. Zwiedzamy fantastyczny, niebezpieczny świat, którego wygląd może budzić momentami skojarzenia z niektórymi planetami z No Man's Sky.

Griftlands to nowy projekt studia Klei - twórców serii Shank, Mark of the Ninja czy Don't Starve. Nowa gra jest połączeniem rogue-like'a i karcianki, a oferuje też dialogi oraz wybory w trybie fabularnym. Tytuł zadebiutuje w lipcu na Epic Games Store, w wersji alpha.

Deweloperzy ze studia Frontier zaprezentowali nowy zwiastun Zoo Planet. W tej strategii zajmiemy się projektowaniem ogrodu zoologicznego i nadzorowaniem naszego dzieła. Gra zadebiutuje już 5 listopada na PC.

Ujawniono też grę Songs of Conquest. Twórcy wzorowali się między innymi na Heroes of Might and Magic 2. Główne elementy rozgrywki to eksploracja, zdobywanie surowców, rozbudowa miast i turowa walka armii. Wszystko to w pikselowej oprawie graficznej.

Vermintide 2 doczeka się w tym roku trybu Versus na wzór potyczke PvP z Left 4 Dead 2. Kilku graczy wcieli się w Skavenów i razem z hordą sterowanych przez komputer szczurzych wojowników postara się zabić graczy sterujących bohaterami.

Auto Chess to gra dla fanów szachów, ale w nietypowym wydaniu. Kolorowa oprawa graficzna, różni bohaterowie w rolach pionków i bajkowe okoliczności przyrody.

Miłośnicy Contry i gier typu metroidvania mogą zwrócić uwagę na Valfaris. Brutalna otoczka, potężna broń palna, walka wręcz, ciekawe projekty potworów i duży poziom wyzwania. Wszystko to jeszcze w tym roku.

W grze Maneater wcielimy się w rekina. Twórcy obiecują, że pod względem swobody, świata i możliwości produkcja ma przypominać... serię GTA. Przygotowano różnorodne aktywności, nie tylko jedzenie ludzi.

Telling Lies to nowa gra twórców Her Story. Tym razem nie wcielamy się w policjanta, ale w osobę przeglądającą pliki z zapisami rozmów czterech osób. Postacie te połączyła pewna tragedia.

Miłośnicy niecodziennych gier strategicznych mogą też zainteresować się tytułem Per Aspera. W tej produkcji zajmiemy się terraformowaniem powierzchni Marsa oraz rozbudową infrastruktury stanowiącej fundamenty pod przyszłe kolonie ludzkie.

Opublikowano też nowy trailer Genesis Noir. To nietypowa gra przygodowa, surrealistyczna i minimalistyczna. Bohater przemierza różne epoki - odwiedzi też fragmenty wszechświata przed wielkim wybuchem.

Na scenie pojawili się też twórcy Baldur's Gate 3, ale niestety nie zaprezentowano żadnych nowych materiałów. Wbrew oczekiwaniom niektórych, zabrakło też Mount & Blade 2.

Reklama

O autorze

Mateusz Zdanowicz

Mateusz Zdanowicz

Redakcja Eurogamer.pl

Człowiek orkiestra i miłośnik gier niezależnych. Mateusz dołączył do nas w 2013 roku. Zajmuje się przygotowywaniem recenzji, artykułów oraz poradników. Wspiera również dział informacyjny.