Konferencja Microsoftu - zapowiedzi i trailery gier niezależnych

Plus inne produkcje, poza wysokobudżetowymi.

Konferencja firmy Microsoft rozpoczęła wczoraj okres targów E3 w Los Angeles. Tutaj podsumujemy zapowiedzi i zwrócimy uwagę na zwiastuny gier o mniejszym budżecie, które zaprezentowano na scenie marki Xbox.

Na początku krótki trailer Ori and the Will of the Wisps ujawnił, że druga odsłona cyklu zadebiutuje 11 lutego 2020 roku. Pod względem rozgrywki to wciąż zręcznościowa metroidvania, w której najważniejsza pozostaje eksploracja.

Zaprezentowano także nową grę studia Ninja Theory, czyli twórców Hellblade czy DmC: Devil May Cry. Deweloperzy pokazali zwiastun sieciowej produkcji Bleeding Edge, wyróżniającej się tym, że stawia na walkę w zwarciu - przypominając tym samym nieco Anarchy Reigns z 2012 roku. Niektóre postacie używają też jednak broni palnej.

Pierwsze testy już w lipcu.

Kolejna nowość to 12 Minutes. Akcja tego niezależnego thrillera rozgrywa się w małym mieszkaniu, a główny bohater przeżywa te same wydarzenia wiele razy. Musi zapobiec powtarzającej się tragedii.

Namco Bandai ujawniło też na scenie Microsoftu nową odsłonę popularnej serii gier jRPG. Tales of Arise zadebiutuje w 2020 roku i zaoferuje model walki przywodzący na myśl gry akcji. Historia rozgrywa się w dosyć typowym świecie fantasy.

Zaprezentowano także pierwszy gameplay z Minecraft Dungeons. Tytuł ten wzorowany jest na grach typu Diablo, choć oczywiście akcja osadzona została w uniwersum Minecrafta. Możliwa będzie zabawa w kooperacji. Premierę zaplanowano na wiosnę.

Po raz pierwszy zobaczyliśmy w akcji nowe Battletoads. Niektórzy fani są nieco rozczarowani stylem graficznym, choć rozgrywka przypomina założenia oryginału. To dwuwymiarowa bijatyka, w której pokonujemy przeciwników na kolejnych arenach - także w kooperacji.

W niezależnym Way to the Woods pokierujemy jelonkiem i jego mamą. Zwierzęta eksplorują post-apokaliptyczny świat, w którym najprawdopodobniej nie ma już ludzi.

Zapowiedziano również grę Spiritfarer o bajkowej stylistyce, ale poważnej tematyce - bohater jest odpowiedzialny za odprowadzanie duchów zmarłych do miejsca, w którym mogą przejść do innego świata.

Niespodzianką okazała się także prezentacja nowego horroru na podstawie serii filmów Blair Witch. Mamy do czynienia z grą FPP, w której bohater poszukuje zaginionego dziecka. Akcja rozgrywa się w mrocznym lesie. Za produkcję odpowiada polskie Bloober Team - twórcy Layers of Fear.

Warto przypomnieć, że większość mniejszych i niezależnych gier zaprezentowanych podczas konferencji będzie dostępna w ramach Xbox Game Pass już od premiery.

Reklama

Skocz do komentarzy (0)

O autorze

Mateusz Zdanowicz

Mateusz Zdanowicz

Senior Editor

Człowiek orkiestra i miłośnik gier niezależnych. Mateusz zajmuje się przygotowywaniem recenzji, artykułów oraz poradników. Wspiera również dział informacyjny.

Powiązane materiały

Na stronie

Komentarze (0)

Komentarze zostały zamknięte.

Ukryj komentarze z niską oceną
Sortuj:
Wątki z odpowiedziami