W trakcie EA Play mieliśmy okazję zobaczyć kilka bardzo krótkich fragmentów rozgrywki z FIFA 20. Pojawiły się jednak szczegółowe informacje o nowym systemie wykonywania rzutów wolnych i karnych.

W tegorocznej odsłonie piłkarskiej serii gracze otrzymają szansę dokładnego ustalenia, w które miejsce bramki piłka ma trafić - dzięki precyzyjnemu celownikowi. Nie zabraknie też możliwości podkręcenia futbolówki za pomocą prawego drążka na kontrolerze.

Zmiany przedstawia poniższy materiał. Fragment rozpoczyna się w 15:50.

Jeżeli chodzi o pozostałe elementy rozgrywki, pojawią się „nowe narzędzia ofensywne i defensywne” i nowe sposoby dryblingu przez toczenie piłki blisko nogi.

Poprawiono też podobno fizykę piłki, dodając realistyczne odbicia i dbając o odpowiedni wpływ podkręcenia na trajektorię. Nie zabraknie też poprawionego systemu łączenia sztuczek, natomiast atrybuty fizyczne będą miały większy wpływ na sukces podczas walki o piłkę.

O najważniejszych zmianach w rozgrywce - między innymi obronie, dośrodkowaniach i podaniach - pisaliśmy już wcześniej.

Electronic Arts poinformowało, że pierwszy gameplay z ulicznego trybu Volta Football zostanie opublikowany w lipcu.

fifhed
Volta to największa nowość FIFA 20

FIFA 20 zadebiutuje 27 września - na PC, PlayStation 4, Xbox One i Switch.

Reklama

O autorze

Przemysław Wańtuchowicz

Przemysław Wańtuchowicz

Redakcja Eurogamer.pl

Przemek na początku przygotowywał u nas materiały wideo, a obecnie jest autorem w dziale informacyjnym. Jako dziecko marzył, by zawodowo rysować, żonglować lub grać na gitarze - dwie pierwsze czynności wychodzą mu całkiem nieźle.