Battlefield 5 doczeka się zupełnie nowego frontu działań wojennych z dwiema nowymi frakcjami - siły amerykańskie zmierzą się z Japończykami na wyspach Pacyfiku już jesienią.

Gracze otrzymają w sumie trzy mapy, w tym Iwo Jimę. Do tego oczywiście nowe rodzaje broni, których zabrakło w podstawowej wersji gry. To chociażby lubiany przez wielu fanów strzelanek M1 Garand.

Deweloperzy ze studia DICE przedstawili też kolejne informacje na temat pięciu darmowych map, które trafią do Battlefielda 5 na przestrzeni kolejnych miesięcy. Północnoafrykański Al Sudan zostanie udostępniony 24 czerwca.

W lipcu gracze otrzymają mapę Marita z greckim miasteczkiem, a w sierpniu dwie mniejsze areny do trybu zmagań pięcioosobowych zespołów. W październiku natomiast doczekamy się nowej wersji kultowej już lokacji Operacja Metro.

Pod koniec maja twórcy zaimplementowali śródziemnomorską mapę Merkury. Wcześniej, w marcu, użytkownicy otrzymali tryb battle royale. Wszystkie dodatki do Battlefield 5 udostępniane są za darmo.

bfm5close
W sierpniu do gry trafią aż dwie nowe mapy

Warto przypomnieć, że Battlefield 5 jest już dostępny dla abonentów EA Access na Xbox One i Origin Access na PC.

Reklama

O autorze

Mateusz Zdanowicz

Mateusz Zdanowicz

Redakcja Eurogamer.pl

Człowiek orkiestra i miłośnik gier niezależnych. Mateusz dołączył do nas w 2013 roku. Zajmuje się przygotowywaniem recenzji, artykułów oraz poradników. Wspiera również dział informacyjny.