EA Sports ujawniło termin debiutu FIFA 20 - premiera 27 września. Platformy docelowe są na razie nieznane, ale produkcja zapewne pojawi się na PC, PS4, Xbox One i Switch.

Jednocześnie opublikowano krótki teaser. Trwające 27 sekund nagranie zaprasza na jutrzejszy pokaz tytułu - prezentacja odbędzie się o godzinie 16:00 czasu polskiego, a więc jeszcze przed konferencją Electronic Arts, która rozpocznie się o 18:30.

Sam zwiastun ujawnia niewiele informacji. Warto jednak zwrócić na sposób wykonania filmu, który stylistyką nawiązuje do motywów ulicznych. To może oznaczać, że w grze pojawi się tryb w stylu gier spod szyldu FIFA Street.

Wspomniana seria to poboczne odsłony głównego cyklu. Łącznie powstały cztery części, a ostatnia ukazała się w 2012 roku na konsolach poprzedniej generacji. Każda koncentrowała się na piłce nożnej rozgrywanej na podwórkach, blokowiskach, plażach i halach.

Zabawa kładła nacisk na szybką wymianę podań oraz sztuczki techniczne (w jednym z wariantów gracze musieli nawet wykonywać triki lepiej od rywala). W meczach najczęściej brały udział jedno lub dwuosobowe drużyny.

fifa_street
FIFA Street stawiała na uliczną piłkę nożną

Niedawno EA Sports ujawniło pierwsze informacje na temat zmian, jakie wprowadzi FIFA 20. W planach są między innymi poprawiona obrona i mechanika zaplanowanych odbiorów. Natomiast z nieoficjalnych doniesień wynika, że na okładkę tytułu ozdobi Neymar.

Reklama

O autorze

Piotr Bicki

Piotr Bicki

Redakcja Eurogamer.pl

Piotrek zajmuje się w naszym serwisie głównie tekstami informacyjnymi. Miłośnik kilku popularnych serii gier oraz wielbiciel superbohaterów i fantastyki.