Blizzard anulował strzelankę StarCraft na rzecz Diablo 4 - nieoficjalne informacje

Firma skupia się też na Overwatch 2.

Blizzard pracował nad sieciową strzelanką osadzoną w uniwersum StarCrafta, ale projekt został niedawno anulowany, by studio mogło skupić się w pełni na Diablo 4 i nowej części Overwatch - informuje serwis Kotaku, powołując się na własne źródła powiązane z firmą.

FPS nosił nazwę roboczą Ares i miał przypominać serię Battlefield. Informatorzy twierdzą, że gra wyglądała imponująco. Gracze wcielali się w Terranina walczącego z siłami Zergów.

Prace nad strzelanką rozpoczęły się podobno w 2017 roku.

diabloi
Mobilne Diablo Immortal ukaże się w tym roku

Produkcja została przerwana, by przenieść deweloperów do pracy nad innymi projektami - Diablo 4 i Overwatch 2. Obydwie gry mają zostać zaprezentowane podczas tegorocznych targów BlizzCon.

Overwatch 2 ma podobno zaoferować istotny i rozbudowany komponent PvE, który ma przywodzić na myśl formułę rozgrywki z cyklu Left 4 Dead. Specjalne wydarzenia w pierwszym Overwatch pozwalały czasem na kooperacyjne zmagania z komputerowymi przeciwnikami - być może twórcy chcą rozbudować ten właśnie pomysł.

Diablo 4 miało zostać zapowiedziane w ubiegłym roku, ale twórcy w ostatniej chwili zrezygnowali z tego pomysłu, ograniczając się do prezentacji darmowego, mobilnego Diablo Immortal.

Warto przypomnieć, że Blizzard pracował już kiedyś nad strzelanką TPP w uniwersum StarCrafta - gra o podtytule Ghost została anulowana w 2006 roku. Wtedy z kolei przeniesiono projektantów do prac nad World of Warcraft.

Źródło: Kotaku

Reklama

Skocz do komentarzy (3)

Autor

Mateusz Zdanowicz

Mateusz Zdanowicz

Senior Editor

Człowiek orkiestra i miłośnik gier niezależnych. Mateusz zajmuje się przygotowywaniem recenzji, artykułów oraz poradników. Wspiera również dział informacyjny.

Powiązane materiały

Na stronie

Komentarze (3)

Komentarze zostały zamknięte.

Ukryj komentarze z niską oceną
Sortuj:
Wątki z odpowiedziami