Twórcy Battlefield 5 nazwali nazistę imieniem antyfaszystowskiego działacza

Wilhelm Franke.

Deweloperzy ze studia DICE nazwali nową elitarną postać z niemieckiej frakcji w Battlefield 5 imieniem antyfaszystowskiego działacza Wilhelma Franka.

„To bezwzględny żołnierz, którego prostolinijne zachowanie wzbudza szacunek wśród sojuszników, nawet jeśli muszą zachować bezpieczną odległość. Odważny, bezlitosny, pierwszy do działania. Franke każdą misję chce wykonać idealnie” - czytamy w opisie na oficjalnej stronie.

Twórcy zapowiedzieli już, że imię postaci zostanie zmienione. DICE nie zdawało sobie sprawy, że Wilhelm Franke faktycznie istniał i był aktywnym oponentem politycznym NSDAP.

Projektanci podkreślili także, że nowa elitarna postać „nie jest nazistą” - mimo faktu, że nosi mundur wysokiego rangą oficera, a jego wygląd przywodzi na myśl stereotypowych nazistów z filmów.

Warto przypomnieć, że Elity to tylko skórki żołnierzy. Zmieniają jedynie wygląd postaci, którą kierujemy - różnią się więc od Elit z Battlefield 1, które były potężnymi jednostkami z wyjątkowym uzbrojeniem.

Deweloperzy z DICE zapowiedzieli też niedawno, że do jesieni do Battlefield 5 trafi aż pięć darmowych map. Północnoafrykański Al Sudan zostanie udostępniony jeszcze w czerwcu.

bfvmapka

W lipcu gracze otrzymają mapę Marita z greckim miasteczkiem, a w sierpniu dwie mniejsze mapy do trybu zmagań pięcioosobowych zespołów. W październiku natomiast doczekamy się nowej wersji kultowej już mapy Operacja Metro.

Jesienią twórcy wprowadzą też do gry zupełnie nowy teatr działań wojennych - Pacyfik. Pojawi się więc możliwość kierowania żołnierzami japońskimi oraz amerykańskimi, a także szereg nowych broni.

Źródło: PC Gamer.

Reklama

Skocz do komentarzy (2)

Autor

Mateusz Zdanowicz

Mateusz Zdanowicz

Senior Editor

Człowiek orkiestra i miłośnik gier niezależnych. Mateusz zajmuje się przygotowywaniem recenzji, artykułów oraz poradników. Wspiera również dział informacyjny.

Powiązane materiały

Na stronie

Komentarze (2)

Komentarze zostały zamknięte.

Ukryj komentarze z niską oceną
Sortuj:
Wątki z odpowiedziami