Przedstawiamy mody do The Sims 4. Gra wciąż pozostaje silnie wspierana przez fanów serii. Od samego początku oferowała wsparcie modyfikacjom (w skrócie: modom), dzięki czemu powstało wiele ciekawych dodatków, przedmiotów i innych.

Stworzyliśmy więc instrukcję, dzięki której dowiesz się w jaki sposób zainstalować modyfikacje, a także wybraliśmy najlepsze mody do The Sims 4. Ich kolejność jest w większości przypadkowa, a artykuł będzie aktualizowany na bieżąco, dlatego warto odwiedzać go od czasu do czasu, aby poznać jeszcze więcej ciekawych modów do Sims 4.

Zaczynamy od krótkiego wyjaśnienia jak instalować mody. W rzeczywistości jest to bardzo proste i nie wymagające wielkiej wiedzy z zakresu obsługi komputera. Pamiętaj jednak, że redakcja Eurogamer.pl nie ponosi odpowiedzialności za ewentualne awarie gry czy komputera, które mogą pojawić się przy nierozważnym modyfikowaniu gry.

Jeśli zabawa w mody wydaje ci się zbyt skomplikowana, sprawdź też koniecznie: Sims 4 - Kody, Tipsy

Jak zainstalować mody do Sims 4

W tym miejscu, w kilku szybkich krokach opiszemy, w jaki sposób instaluje się modyfikacje do najpopularniejszego „symulatora życia”.

Pierwszy krok to włączenie odpowiednich opcji w grze - jeśli tego nie zrobisz, żaden z modów do Sims 4 nie zadziała. W tym celu uruchamiamy grę, a następnie przechodzimy do ekranu opcji (kliknij w prawy górny róg ekranu powitalnego gry). W oknie, które się pojawi, wybieramy pozycję Opcje gry (1).

001

W kolejnym oknie, które możesz zauważyć na powyższym obrazku, wybieramy Inne (2), po czym zaznaczamy dwie pozycje (3):

  • Włącz zawartość zmodyfikowaną i mody
  • Modyfikacje ze skryptami włączone

Następnie wystarczy kliknąć przycisk Zastosuj zmiany (4) - w tym momencie pojawi się prawdopodobnie komunikat o konieczności ponownego uruchomienia gry, aby wybrane opcje stały się aktywne. Uruchamiamy więc The Sims 4 od nowa, po czym wyłączamy grę.

Teraz czas na aktywowanie modów do The Sims 4. Zwróć uwagę, że na poniższej liście będziemy publikować link do ściągnięcia danej modyfikacji, ale nie zawsze będzie pochodzić z tego samego serwisu. Natomiast reszta pozostaje taka sama: wypakowujemy zawartość archiwum z modem do ścieżki:

  • Komputer → Dokumenty → Electronic Arts → The Sims 4 → Mods

Warto podkreślić, że nie każda modyfikacja wymaga wypakowywania jej z archiwum - czasami wystarczy je po prostu umieścić całe w powyższej ścieżce.

002

Na powyższym obrazku możesz zobaczyć przykład poprawnie wrzuconego moda do The Sims 4. Modyfikacje przybierają zwykle dwa rozszerzenia: *.cfg oraz *.ts4script - po pierwszym uruchomieniu gry z modami mogą jednak pojawić się tam dodatkowe pliki. Jest to normalne i nie powinieneś się tym przejmować.

Najlepsze mody do The Sims 4

Poniżej prezentujemy listę najciekawszych modyfikacji Sims 4. Znajdziesz tu wiele ciekawostek, jak na przykład opcje ustawienia nieśmiertelności sima lub jego wiecznej młodości, a także odblokowywanie wszystkich przedmiotów i wiele, wiele innych.

MC Command Center - centrum zarządzania simami

Jedna z najpopularniejszych modyfikacji do Sims 4, dzięki której możesz w niemal dowolny sposób zmodyfikować sima już po jego stworzeniu. Nie chodzi tu tylko o wygląd, ale i jego cechy, nastrójniki i wiele, wiele innych.

003

Wystarczy wejść na stronę z poniższego linka, ściągnąć odpowiednią wersję poprzez kliknięcie w żółty link, a następnie wypakowanie zawartości archiwum zgodnie z instrukcją, którą zawarliśmy wyżej. Po uruchomieniu gry wystarczy kliknąć na sima, którego chcemy zmienić, po czym wywołać menu kontekstowe (oznaczone strzałką na powyższym obrazku) - miłych eksperymentów!

BuildBuyMode - odblokuj wszystkie elementy

Jak zapewne wiesz, wiele przedmiotów na początku gry jest zablokowanych. Dostęp do nich zyskujemy dopiero po zdobyciu określonego poziomu postaci czy spełnieniu różnego typu założeń.

004

Moda odblokowującego wszystkie przedmioty w Sims 4 ściągniesz z linka poniżej. Wówczas wystarczy, że klikniesz w zakładkę Files i wybierzesz najnowszą wersję - co ciekawe, pozyskanego w ten sposób archiwum nie musisz wypakowywać. Wystarczy, że umieścisz je w folderze z modami - przy ponownym uruchomieniu gry, wszystkie przedmioty będą dostępne.

Ownable Cars - samochody w The Sims 4

Chciałbyś posiadać swoje auto, ale podstawowa wersja gry ci nie pozwala? Żaden problem! Wystarczy, że ściągniesz modyfikację z poniższego linka, a następnie wypakujesz zawartość archiwum do ścieżki z modami.

005

Dzięki temu otrzymasz pięć samochodów, w cenie od 10 do 20 tysięcy simoleonów. Obiekty znajdziesz w kategorii Poza domem i Zajęcia poza domem. Co ciekawe, samochody nie są tylko ozdobą - gdy na nie klikniesz, możesz skorzystać z podróży w wybrane miejsce.

Explore Mod - wakacje, hazard i rozwijanie umiejętności

To bardzo ciekawa modyfikacja, która pozwala na dużo łatwiejsze rozwijanie naszych simów, fundowanie wycieczek czy nawet… zachęty do hazardu. Po wypakowaniu całej zawartości do folderu z modami wystarczy, że klikniemy sima i wybierzemy opcję Explore lub Explore With. W drugim przypadku do zabawy możemy zaprosić innego sima.

Niestety nie można oglądać simów podczas wybranych aktywności. W lewym dolnym rogu pojawiają się jednak informacje o aktualnej czynności. Efekty wyborów mogą być zarówno pozytywne i negatywne, a dodatkowo wszystkie opcje są płatne. Mod przyda się tym, którzy nie lubią poświęcać simom całkowitej uwagi, ale zależy im na rozwoju i poprawiania nastroju.

006

Po kliknięciu na poniższy link zjedź na dół, aż trafisz na napis Download Free - wybierz opcję Adfly. W nowym oknie pojawi się reklama. Po pięciu sekundach w prawym górnym rogu kliknij żółty przycisk Skip Ad, a następnie zielony przycisk Download. Zawartość archiwum wypakuj do folderu z modami. Modyfikacja występuje tylko w języku angielskim.

Eternal Youth & Immortal - wieczna młodość i/lub nieśmiertelność

Jeśli jesteś bardzo przywiązany do swojego sima i nie chcesz się z nim rozstawać lub chciałbyś, aby nigdy się nie zestarzał, koniecznie sprawdź tę modyfikacje. Po jej ściągnięciu po prostu rozpakuj archiwum do wskazanego na początku artykułu folderu.

007

Jeśli chcesz skorzystać z nowych opcji, musisz je kupić w sklepie z nagrodami w menu Aspiracji. Wieczna młodość (czyli zablokowanie wieku sima w momencie, w jakim aktualnie się znajduje) nazywa się Eternal Youth i kosztuje sześć tysięcy punktów - zdobędziesz je wykonując aspiracje lub odblokowując kodami. Z kolei nieśmiertelność to Immortal - jej koszt to osiem tysięcy punktów.

Wkrótce aktualizacja o kolejne mody do The Sims 4!

Reklama

O autorze

Jerzy Daniłko

Jerzy Daniłko

Redakcja Eurogamer.pl

Jerzy jest redaktorem naczelnym Eurogamer.pl. Z serwisem współpracuje od początku, a w ostatnim czasie nadzorował pracę działu poradników. Relaksuje się gotując i jeżdżąc autem w długie trasy. Nie lubi nudy, zastojów i głośnych sąsiadów.