Quake 2 z ray tracingiem od Nvidii dostępny za darmo

Odświeżona wersja uznanej strzelanki.

Nvidia udostępniła za darmo Quake 2 RTX - nową wersję uznanej gry, wykorzystującej ray tracing, czyli rozpowszechnioną przez firmę technikę śledzenia promieni w czasie rzeczywistym.

Strzelankę można pobrać bezpłatnie z platformy Steam. Warto oczywiście przypomnieć, że rozwiązanie w wykonaniu producenta kart graficznych do działania wymaga komputera wyposażonego w GPU z serii GeForce RTX.

Sam tytuł oferuje udoskonalone odsłony trzech pierwszych poziomów kampanii fabularnej, ale posiadacze oryginalnej produkcji mogą zapoznać się z odświeżoną oprawą w pozostałych etapach, a także trybach deathmatch i kooperacji.

Za ulepszone wydanie Quake 2 odpowiada należące do Nvidii studio LightSpeed. Deweloperzy podkreślają, że to pierwsza gra, „w której każda ścieżka promieni jest w pełni śledzona (path tracing), co oznacza że wszystkie efekty graficzne takie jak cienie, odbicia czy załamania światła połączone są w jeden algorytm ray tracingu”.

To jednak nie wszystko, ponieważ twórcy odświeżonej wersji produkcji w serwisie Github udostępnili kod źródłowy projektu. Każdy zainteresowany programista może więc na własną rękę spróbować udoskonalić tytuł.

Źródło: Nvidia

Reklama

Skocz do komentarzy (1)

Autor

Piotr Bicki

Piotr Bicki

Senior News Writer  |  Pirlond

Piotrek zajmuje się głównie tekstami informacyjnymi. Miłośnik kilku popularnych serii gier oraz wielbiciel superbohaterów i fantastyki.

Powiązane materiały

Na stronie

Komentarze (1)

Komentarze zostały zamknięte.

Ukryj komentarze z niską oceną
Sortuj:
Wątki z odpowiedziami