Metro Exodus na PC trafi na Microsoft Store przed premierą Steam - sugeruje karta katalogowa

Mimo umowy z Epic Games.

Komputerowa wersja Metro Exodus, czyli strzelanki od ukraińskiego studia 4A Games, w najbliższą niedzielę trafi na platformę Microsoft Store - wynika z zauważonej przez internautów karty katalogowej gry.

Ze szczegółów przedstawionych na stronie produktu wynika, że w cyfrowym sklepie koncernu z Redmond na PC tytuł zadebiutuje 9 czerwca. Warto zaznaczyć, że tego dnia odbędzie się konferencja firmy przed targami E3.

Informacja o pojawieniu się Metro Exodus na Microsoft Store nie jest na razie oficjalna. Niewykluczone jednak, że dołączenie gry do oferty platformy zostanie ogłoszone właśnie podczas wspomnianego wydarzenia.

metro_exodus_pc_microsoft
Metro Exodus osadzone jest w postapokaliptycznej Rosji

Pojawienie się strzelanki w sklepie Microsoftu jest niespodzianką. Projekt studia 4A Games jest na razie dostępny wyłącznie na Epic Games Store, a do pozostałych usług - w tym Steam - miał trafić rok po premierze. Być może zmieniono zawartą wcześniej umowę.

Istnieje też możliwość, że Metro Exodus wejdzie w skład zapowiedzianej niedawno komputerowej odmiany Xbox Game Pass, czyli programu, który w zamian za miesięczną opłatę pozwoli grać w szereg zróżnicowanych tytułów.

Zobacz: Metro Exodus - Poradnik, Solucja

Na początku abonament zaoferuje bibliotekę ponad 100 produkcji. Więcej informacji o inicjatywie Microsoft ujawni na targach E3 - być może wśród dostępnych pozycji znajdzie się właśnie strzelanka oparta na twórczości Dmitrija Głuchowskiego.

Źródło: PC Gamer, Microsoft Store

Reklama

Skocz do komentarzy (2)

Autor

Piotr Bicki

Piotr Bicki

Senior News Writer

Piotrek zajmuje się głównie tekstami informacyjnymi. Miłośnik kilku popularnych serii gier oraz wielbiciel superbohaterów i fantastyki.

Powiązane materiały

Na stronie

Komentarze (2)

Komentarze zostały zamknięte.

Ukryj komentarze z niską oceną
Sortuj:
Wątki z odpowiedziami