Darksiders Genesis to gra w stylu Diablo

Nowe spojrzenie na serię.

THQ Nordic zapowiedziało Darksiders Genesis - kolejną odsłonę cyklu o Jeźdźcach Apokalipsy. W przeciwieństwie jednak do wcześniejszych części, gra jest izometrycznym hack'n'slashem w stylu Diablo.

Produkcja zadebiutuje w 2019 roku na PC, konsolach PS4, Xbox One i Switch oraz usłudze Google Stadia. Za projekt odpowiada studio Airship Syndicate, które w swoim dorobku ma turowe RPG o nazwie Battle Chasers: Nightwar.

Akcję osadzono przed wydarzeniami z pierwszej odsłony Darksiders. Gracze pokierują Wojną i jegomościem o imieniu Strife - czwartym Jeźdźcem Apokalipsy, posługującym się dwoma pistoletami. Śmiałkowie otrzymują zadanie wyeliminowania władającego demonami Lucyfera.

Największa zmiana względem wcześniejszych części serii dotknęła perspektywy: dotychczasowy widok zza pleców prowadzonej postaci zastąpiono rzutem izometrycznym, a więc kamerą umieszczoną nad planszą.

Powstająca produkcja jest więc tytułem w stylu Diablo. Z zaprezentowanych do tej pory informacji i materiałów wynika, że w trakcie rozgrywki zmierzymy się z licznymi zastępami przeciwników, a w walce skorzystamy z umiejętności specjalnych Wojny i Strife'a.

darksiders_genesis_screen
Prawie jak Diablo

W planach są nie tylko „intensywne starcia” z szeregowymi oponentami, ale i „epickie potyczki z bossami”. Twórcy obiecują również szereg zróżnicowanych zagadek do rozwiązania i nacisk na eksplorację otoczenia. Niewykluczone, że pojawi się kooperacja dla dwóch osób.

Źródło: IGN

Reklama

Skocz do komentarzy (2)

Autor

Piotr Bicki

Piotr Bicki

Senior News Writer  |  Pirlond

Piotrek zajmuje się głównie tekstami informacyjnymi. Miłośnik kilku popularnych serii gier oraz wielbiciel superbohaterów i fantastyki.

Powiązane materiały

Na stronie

Komentarze (2)

Komentarze zostały zamknięte.

Ukryj komentarze z niską oceną
Sortuj:
Wątki z odpowiedziami