PS5 i PS4 ze wspólnymi postępami w rozgrywce i listami znajomych

W ramach wstecznej kompatybilności.

Dyrektor generalny Sony Interactive Entertainment ujawnił, że PS5 będzie w pełni kompatybilne z PS4. To oznacza, że pojawi się opcja przenoszenia postępów w rozgrywce między sprzętami w grach dostępnych na obu konsolach.

W wywiadzie dla CNET szef firmy - Jim Ryan - oznajmił, że gracze otrzymają możliwość przełączania się pomiędzy urządzeniami. Zabawę rozpoczętą na starszym dokończą na nowszym - i odwrotnie. Na każdym zachowają też własne listy znajomych.

Opcja przenoszenia postępów w rozgrywce jest częścią systemu wstecznej kompatybilności. Niedawno ujawniono, że użytkownicy PS4 zagrają w trybach wieloosobowych z właścicielami PlayStation 5.

horizon_ps5_1
PS5 uruchomi podobno dowolną grę z PS4

Ryan podkreślił, że w ten sposób Sony chce zagwarantować klientom płynne przejście do następnej generacji. Po zakupie zupełnie nowego sprzętu, gracze nie utracą dotychczasowych osiągnięć i znajomych.

Warto nadmienić, że oprócz wstecznej kompatybilności, PS5 zaoferuje również obsługę rozdzielczości 8K i ray tracingu, a także szybki dysk SSD. Data premiery urządzenia nie jest na razie znana, ale spekuluje się, że zadebiutuje najwcześniej w 2020 roku.

Źródło: CNET

Reklama

Skocz do komentarzy (0)

Autor

Piotr Bicki

Piotr Bicki

Senior News Writer

Piotrek zajmuje się głównie tekstami informacyjnymi. Miłośnik kilku popularnych serii gier oraz wielbiciel superbohaterów i fantastyki.

Powiązane materiały

Na stronie

Komentarze (0)

Komentarze zostały zamknięte.

Ukryj komentarze z niską oceną
Sortuj:
Wątki z odpowiedziami