Pokémon Go - zadania Field Research, Special Research, Research Breakthrough

Informacje, wskazówki, nagrody.

Poniżej opisujemy zadania typu Field Research, Special Research oraz Research Breakthrough w Pokémon Go. Dowiesz się tu, na czym polegają wspomniane misje, poznasz nagrody i najlepsze wskazówki dla początkujących i zaawansowanych graczy.

Na tej stronie:

Zadania Field Research w Pokémon Go - podstawowe informacje

Zadania typu Field Eesearch (badania polowe) są dziennymi misjami, które zdobywamy, kręcąc PokéStopem. W jednym momencie możemy się podejmować tylko jednego Field Research. Wyzwania polegają zazwyczaj na znajdowaniu określonych stworzeń i walce.

Każdego dnia możesz podjąć się nowego zadania z Pokéstopu, a każdy rodzaj misji oferuje inne nagrody, na przykład Technical Machines (TM), rzadkie cukierki (Rare Candy) czy PokéBalle.

44

Przykładowe wyzwania w Field research:

 • Złap konkretnego Pokémona
 • Złap Pokémony konkretnego typu (np. 10 z rodzaju Normal)
 • Złap Pokémona, na którego wpływa pogoda
 • Wykluj określoną liczbę jajek
 • Walcz w Gymie konkretną liczbę razy
 • Walcz w Raidzie konkretną liczbę razy
 • Ewoluuj konkretną liczbę Pokémonów
 • Wykonaj rzuty specjalne Pokéballem (np. niezłe, świetne lub doskonałe)
 • Zakręć konkretną liczbą PokéStopów

Niektóre z tych zadań dają nawet szansę na złapanie tajemniczego Pokémona, włączając w to rodzaj uncommon i rare, np. Tangelę czy Chansey'a.

Warto też wiedzieć, że misje i przypisane do nich nagrody są w miesięcznej rotacji. Ponadto, niektóre wyzwania mogą oferować kilka różnych nagród do zdobycia, np. Pokéballe lub szansę złapania tajemniczego stworka. Jeżeli zależy ci na konkretnym Pokémonie, upewnij się, że wybierasz wariant, dzięki któremu możesz go schwytać.

Ponadto, kiedy masz już przypisane zadanie, możesz je w dowolnym momencie anulować, kręcąc innym Pokéstopem i zdobywając tym samym inną misję. Możesz też kończyć to samo zadanie wielokrotnie. Jeżeli masz miejsce w ekwipunku, wróć do Pokéstopa i ponownie rozpocznij misję - pamiętaj jednak, że będzie to identyczne wyzwanie. Zadania resetują się o północy, więc jeśli chcesz spróbować czegoś innego, znajdź kolejny Pokéstop.

Czym są Research Breakthroughs

Za ukończenie jednego badania polowego (Field Research) otrzymasz pieczątkę. Zbierz siedem pieczątek - co zajmie ci siedem dni - a dokonasz przełomu w badaniu (Research Breakthrough).

Przełom gwarantuje zdobycie dodatkowych, niezwykle atrakcyjnych nagród - włączając w to Stardust i tajemnicze przedmioty (Mystery Items). To również szansa spotkania bardzo rzadkiego lub legendarnego Pokémona.

Otrzymasz też mnóstwo innych przedmiotów, np. rzadkie cukierki (Rare Candy), Pokéballe, Jagody (Berries), 2000 Stardust, 3000 XP i Sinnoh Stone.

11
22

Najlepszą wiadomością odnośnie spotkań z Pokémonami w ramach nagrody za przełom jest fakt, że w tym przypadku stworki nie mogą nam umknąć, bo ich szansa na ucieczkę wynosi zero. Nie oznacza to jednak, że nie będziesz musiał użyć wielu Pokéballi.

Warto też wiedzieć, że Pokémon z nagrody specjalnej z Research Breakthrough zmienia się w momencie, w którym odbierzemy nagrodę za ostatnie wyzwanie w Field Research.

Na czym polegają zadania Special Research

33

Special Research są natomiast rzadkimi, opartymi na fabule zadaniami z unikalnymi nagrodami. W przeciwieństwie do Field Research, wyzwania się identyczne dla każdego gracza.

Za wykonanie zadań typu Special Research zazwyczaj otrzymujemy okazję schwytania mitycznych (Mythical) Pokémonów. Pierwszą taką misją było A Mythical Discovery, które pozwalało zdobyć Mew.

Innym przykładem jest chociażby Jirachi i zadanie A Thousand-Year Slumber.

Zadania Special Research nie zawsze są jednak związane z mitycznymi Pokémonami, a najlepszym dowodem jest zadanie ze Spiritombem.

Co jeszcze musisz wiedzieć o zadaniach Research w Pokémon Go

Choć szczegóły misji Research są w Pokemon Go opisane, poniżej znajdziesz dodatkowe informacje i wskazówki.

 • Za zakończenie Special Research nie otrzymasz pieczątki do przełomu. To nagroda tylko za Field Research.
 • Możesz podjąć się tylu zadań Field Research dziennie, ile tylko chcesz. Możesz je też swobodnie anulować.
 • Możliwe jest jednoczesne podejmowanie się kilku Field Research jednocześnie, a nawet równoczesne ich kończenie.
 • Pokémony spotkane w ramach zadań Research zawsze mają 15 poziom.
IMG_3111
 • Robiąc wyzwanie z kręceniem Pokéstopów, możesz kilkukrotnie użyć tego samego Pokéstopu. Liczą się też Gymy.
 • Nie musisz zobaczyć zadania na ekranie misji, by je zakończyć, więc jeśli nie masz czasu, nagrody mogą poczekać.
 • Musisz złapać tajemniczego Pokémona, by pełnoprawnie zakończyć zadanie i usunąć je z dziennika. Możesz uciec i wrócić później, ale i tak musisz schwytać stworka - nawet jeśli nie jest zbyt cennym okazem. Ponowna próba nie zmieni jego statystyk - kiedy raz się pojawi, jego dane pozostają niezmienne.
 • Złapanie ewolucji Pokémona określonego w treści zadania zalicza się do celu.
 • Podobnie, wykonanie rzutu lepszego niż określony w zadaniu, wlicza się do celu (przykładowo rzuty Great lub Excellent są lepsze niż Nice).
 • Możesz zdobyć siedem pieczątek omijając dowolną liczbę dni - nie chodzi o ciąg, a wyłącznie o liczbę.
 • Ditto zalicza się do wyzwania, jeżeli przybrał formę Pokémona wspomnianego w treści.
 • Można wykonywać kilka celów na raz: przykładowo złapanie Pidgey'a świetnym rzutem zaliczy się do „Złap 3 Pidgey'e” i „Wykonaj 3 świetne rzuty”.
 • Możesz zwklekać z odebraniem nagrody za Field i Special Research, ale musisz ją zdobyć przed podjęciem się nowych misji.

Następnie: Pokémon Go - najlepsze Pokémony: typ, atak i obrona

Spis treści: Pokémon GO - poradnik i najlepsze wskazówki

Poprzednio: Pokémon Go - jajka, hodowanie i wykluwanie: 2 km, 5 km, 7 km, 10 km

Reklama

Skocz do komentarzy (0)

Autor

Przemysław Wańtuchowicz

Przemysław Wańtuchowicz

Deputy Editor  |  PrzemWan

Przemek jest z-cą redaktora naczelnego, nadzoruje dział informacyjny oraz wspomaga kierowanie działem poradników. Jako dziecko marzył, by zawodowo rysować, żonglować lub grać na gitarze - dwie pierwsze czynności wychodzą mu całkiem nieźle.

Powiązane materiały

Na stronie

Komentarze (0)

Komentarze zostały zamknięte.

Ukryj komentarze z niską oceną
Sortuj:
Wątki z odpowiedziami