Kratos z God of War biseksualistą? Twórca serii wywołał poruszenie żartem

Bóg wojny w tęczowej koszulce.

Współtwórca dwóch pierwszych odsłon serii God of War - David Jaffe - napisał na Twitterze, że Kratos jest biseksualistą, czym wywołał duże poruszenie internautów. Następnie wyjaśnił, że informacja o orientacji boga wojny była tylko żartem.

Czerwiec to w wielu miastach na świecie tzw. Pride Month, czyli okres, w którym odbywają się festiwale środowiska LGBT. W Internecie nie brakuje natomiast licznych grafik, na których postacie znane z popkultury przedstawiane są jako zwolennicy ruchu. Na jednym z obrazków znalazł się Kratos w kolorowych spodniach i koszulce z napisem „Wszyscy jesteśmy ludźmi”.

Wspomniany wcześniej komunikat Jaffe umieścił właśnie w odpowiedzi na dzieło fana - na Twitterze.

„Jeszcze jedna sprawa: nie chcę się tu wcielać w J.K. Rowling, ale kiedy tworzyłem Kratosa do pierwszych gier [z serii], wymyśliłem, że był wściekłym biseksualistą, do czasu kiedy zamieszkał z żoną. Więc Kratos jest oficjalnie bi” - napisał deweloper.

Wpis wywołał zamieszanie, tym bardziej, że na tweeta odpisał Cory Barlog, czyli reżyser God of War na PS4 - publikując emotikonę serca i tęczy.

godhed
Niektórzy zareagowali na fałszywą informację bardzo żywiołowo

Wkrótce jednak Jaffe sprostował wypowiedź, tłumacząc, że informacja była tylko żartem. Stwierdził, że „niektórzy są zbyt głupi, by zrozumieć, kiedy się z nich drwi” i zapewnił, że Kratos jest heteroseksualistą.

Zobacz: God of War - Poradnik, Solucja

„Opublikowałem ten post, bo zirytowało mnie, że niektórych zdenerwował świetny obrazek” - dodał, odnosząc się do zaprezentowanej powyżej grafiki.

Źródło: Twitter

Reklama

Skocz do komentarzy (7)

O autorze

Przemysław Wańtuchowicz

Przemysław Wańtuchowicz

News Editor

Przemek na początku przygotowywał u nas materiały wideo, a obecnie jest autorem w dziale informacyjnym. Jako dziecko marzył, by zawodowo rysować, żonglować lub grać na gitarze - dwie pierwsze czynności wychodzą mu całkiem nieźle.

Powiązane materiały

Na stronie

Komentarze (7)

Komentarze zostały zamknięte.

Ukryj komentarze z niską oceną
Sortuj:
Wątki z odpowiedziami