Warhammer: Chaosbane - hack & slash w pełnej krasie

Premiera i najważniejsze informacje.

Dziś debiutuje Warhammer: Chaosbane - gra typu hack and slash z widokiem izometrycznym, osadzona w uniwersum Warhammer Fantasy. Jako Człowiek, Elf Wysokiego Rodu, Leśny Elf lub Krasnolud staniemy do walki na terenie Starego Świata z armią wysłanników Chaosu.

Walkę z licznymi przeciwnikami ułatwią znajdywane uzbrojenie ze specjalnymi efektami oraz unikalne zdolności każdej z postaci. Potencjał bohaterów wykorzystamy w trybie wieloosobowym lokalnie lub w sieci, tworząc sekwencje potężnych ataków i wspierając sojuszników.

Za grę odpowiada francuskie studio Eko Software, które stworzyło fabularną grę akcji „How to Survive”. Warhammer: Chaosbane to pierwsza gra typu hack'n'slash w dorobku deweloperów. Ścieżkę dźwiękową do tytułu skomponował Chance Thomas, który pracował przy między innymi The Lord of the Rings Online: Riders of Rohan.

  • Premiera: 4 czerwca 2019
  • Platforma: PC, PlayStation 4, Xbox One
  • Wersja językowa: polska (napisy)
  • Producent: Eko Software
  • Wydawca: Bigben Interactive
  • Wydawca PL: CDP

Data premiery i edycje gry

W Warhammer: Chaosbane zagramy już dziś, 4 czerwca 2019 roku. Grę zakupimy w trzech wersjach: Standard, Digital Deluxe oraz Magnus Edition. Ta ostatnia dostępna jest w wariancie cyfrowym i fizycznym.

Edycja Standard w przedsprzedaży zawiera: bonus do doświadczenia i pakiet czterech hełmów do wykorzystania w grze oraz dostęp do zamkniętej bety. Jeżeli zdecydowaliśmy się na wcześniejszy zakup jednej z dwóch pozostałych wersji, mogliśmy zagrać w tytuł na cztery dni przed premierą.

Edycja Digital Deluxe zawiera bonus pieniężny, cztery unikalne emotikony postaci i czterech pupilów do użycia w grze. W ramach Magnus Edition otrzymamy dodatkowo przepustkę sezonową z dostępem do przyszłych treści do tytułu. Specjalny artbook ze skórzaną okładką czeka na graczy, którzy wybiorą wersję fizyczną najdroższej edycji.

Fabuła i bohaterowie gry

Akcja gry toczy się w uniwersum Warhammer Fantasy. Imperium ze Starego Świata ludzi ponownie staje do walki z siłami Chaosu. Konflikt ze mrocznym siłami jest pokłosiem zwycięstwa Magnusa, przywódcy Imperium, który już raz poprowadził ludzkość przeciwko wrogowi. Gracz wciela się w jednego z czterech jego nieustraszonych podkomendnych i rusza do walki z hordami Chaosu.

Pierwszą postacią do wyboru jest Konrad Vollen, kapitan Imperium. To doskonale znający się na wojennym rzemiośle żołnierz, który walczy przy użyciu białej broni i tarczy. Przetrwanie ułatwia mu noszenie ciężkiej zbroi.

001
Każdy z bohaterów posiada inne umiejętności bojowe

Książę Elontir jest Elfem Wysokiego Rodu, który włada magią i specjalizuje się w zadawaniu obrażeń na odległość. Choć w bliskich starciach łapie za miecz, jego największym atutem są magiczne zdolności.

Bliskich spotkań z pomiotem Chaosu nie obawia się trzeci bohater do wyboru, czyli krasnolud Bragi Axebiter. Przy pomocy toporów rozprawia się z hordami przeciwników. Zręczności nie można odmówić Leśnej Elfce Elissie, która jako łuczniczka razi przeciwników z dystansu.

Każda z postaci ma swoją unikalną historię. Wiadomo także, że w grze zobaczymy miasta Praag czy Nuln, aktualną stolicę Imperium, gdzie w kanałach zadomowili się słudzy bóstwa Nurgle. W materiałach od twórców widzieliśmy także śnieżne lokacje czy miasteczka.

W Warhammer: Chaosbane rozprawimy się z ponad 70 rodzajami przeciwników: potworami, demonami czy kultystami. Za fabułę gry odpowiada Mike Lee, autor opowiadań z serii Czarna Biblioteka.

Rozgrywka, w tym walka z przeciwnikami

W Warhammer: Chaosbane obserwujemy zmagania bohatera w rzucie izometrycznym. Przed rozpoczęciem właściwej rozgrywki wybieramy jedną z czterech dostępnych postaci. W grze walczymy z siłami Chaosu, rozwijamy zdolności bohatera, aby był cały czas w gotowości do walki i przeczesujemy lokacje pod kątem cennych łupów.

W trakcie starć zadajemy przeciwnikom obrażenia przy pomocy broni oraz zdolności, nakładamy na nich efekty czy wciągamy w pułapki lub obszar działania zaklęć. Nieprzyjaciele również korzystają z czarów obszarowych, dlatego bardzo ważne jest korzystanie z uników i oddalanie się z niebezpiecznych miejsc.

W grze nie unikniemy starć z bossami. Walkę z nimi ułatwi specjalna umiejętność o nazwie Żądza Krwi (ang. Bloodlust). Dzięki niej bohater czasowo zwiększa swój potencjał oraz korzysta z dodatkowych umiejętności. Przykładowo, Leśna Elfka w szale bojowym wyzwala potoki strzał, które silnie ranią wrogów.

Żądzę Krwi ładujemy przez zdobywanie specjalnych krwistych kul, które pozostawiają po sobie przeciwnicy. Ich odpowiednia ilość umożliwia wyzwolenie potężnego ataku. Oprócz tej mocy, każda z postaci posiada unikalne zdolności, a co za tym idzie, reprezentuje inny styl rozgrywki.

004
Lochy w grze są pełne szczegółów

Z czasem walczymy z coraz liczniejszymi hordami wrogów. W toku gry znajdujemy coraz lepsze uzbrojenie z unikalnymi właściwościami, które sprawdzi się w kolejnych starciach. Poziom trudności w grze wzrasta stosunkowo szybko, dlatego należy korzystać z wartościowych nabytków jak najszybciej.

Ważny jest także dobór zdolności bohatera. Jeśli jednak starcia są zbyt łatwe, w każdej chwili możemy zwiększyć stopień trudności rozgrywki. W menu gry wybieramy jeden z dziesięciu dostępnych poziomów.

Zdolności bohaterów i rozwój postaci

Kapitan Imperium, Konrad Vollen, doskonale radzi sobie w starciach bezpośrednich. Potrafi przyciągać uwagę wybranego wroga i zmusić go do odłączenia się od sojuszników. Za pomocą tarczy blokuje ciosy nieprzyjaciół, unieruchamia ich i odrzuca. Potrafi również rzucić czar obszarowy, który sprawia, że wrogowie w zasięgu jego działania przyjmują znacznie więcej obrażeń.

Z kolei mag Elontir strzela kulami ognia lub błyskawicami, a także wpływa na rzucone już zaklęcia, kontrolując ich obszar aktywności. Elf Wysokiego Rodu może stworzyć ścianę płomieni, w którą wbiegnie horda przeciwników oraz teleportować się w momencie bezpośredniego zagrożenia. Jeżeli nie ma energii na rzucanie zaklęć, Elontir walczy z wrogami korzystając z broni białej.

005
Efekt zdolności bojowych bohaterów jest niekiedy efektowny

Krasnolud Bragi Axebiter, który nie korzysta ze zbroi, opanował do perfekcji walkę wręcz. Rozpłata wrogów swoimi dwoma toporami. Elfka-łuczniczka zużywa energię ze specjalnego wskaźnika na rzecz potężniejszych mocy. Ładuje go, zadając obrażenia nieprzyjaciół podstawowymi atakami.

Bohaterce nieobce jest także spowalnianie wrogów, korzystanie z trucizn oraz sprowadzanie sojuszników do walki, czyli Driad. Elissa musi jednak trzymać wrogów na dystans, aby przetrwać walkę. Pomaga jej w tym dużo większa zwinność niż w przypadku Konrada Vollena.

W walce korzystamy z zdolności bohaterów (ponad 180), zebranych w specjalnych drzewkach umiejętności. Aby je odblokować, wydajemy punkty umiejętności. Dzięki temu z czasem zyskujemy coraz silniejsze zaklęcia czy moce, jednak ich wybór nie jest prosty. Ograniczona liczba punktów każe się zastanowić dwa razy, zanim wykupimy daną zdolność.

006
W Warhammer: Chaosbane dopasujemy postać do własnego stylu gry

Bohaterowie oddają cześć swoim bóstwom, które w zamian oferują dodatkowe moce. Znajdziemy je w specjalnym drzewku o nazwie God Skill Tree. Przykładowo, Konrad Vollen przysiągł wierność Sigmarowi, boskiemu patronowi Imperium.

Rozgrywka wieloosobowa i betatesty

W Warhammer: Chaosbane zagramy z innymi graczami online lub lokalnie w maksymalnie czteroosobowej grupie. Trudność gry w trybie kooperacji wzrasta, a wielkość pasków zdrowia wrogów dostosowuje się do liczby uczestników. Co ważne, każdy z graczy otrzymuje osobno łupy. Im więcej członków w grupie, tym więcej doświadczenia otrzymujemy po zakończeniu misji.

Twórcy zaprojektowali klasy postaci tak, aby dobrze uzupełniały się w trakcie wspólnej rozgrywki. Zdolności bohaterów można łączyć w sekwencje. Przykładowo, jeżeli Konrad Vollen rzuca czar obszarowy, to mag Elontir może rzucić zaklęcie, które spowolni każdego wroga znajdującego się w wyznaczonym obszarze.

002
W trybie wieloosobowym gracze ramię w ramię walczą z Chaosem

Wiadomo, że deweloperzy nie przewidzieli trybu crossplay, który umożliwiłby wspólną rozgrywkę graczom bez względu na platformę. Finalny produkt nie będzie wymagać podłączenia do Internetu, jeżeli zdecydujemy się na rozgrywkę solo. W Warhammer: Chaosbane nie uświadczymy również mikrotransakcji.

Reklama

Powiązane materiały

Na stronie

Komentarze (2)

Komentarze zostały zamknięte.

Ukryj komentarze z niską oceną
Sortuj:
Wątki z odpowiedziami