Silnik z Horizon Zero Dawn w Death Stranding - wstępna analiza Digital Foundry

Decima pod lupą ekspertów.

Nasi koledzy z brytyjskiej redakcji Digital Foundry poddali dogłębnej analizie najnowszy zwiastun Death Stranding, skupiając się na technicznych aspektach silnika Decima.

Dziennikarze zapewniają, że każdy przerywnik filmowy zaprezentowany podczas materiału wyrenderowano na wspomnianym silniku w czasie rzeczywistym, co potwierdzają występujące gdzieniegdzie artefakty graficzne.

Uwagę przyciąga technika motion blur (rozmycie w ruchu), zastosowana dla konkretnych obiektów lub fragmentów modeli - chociażby dynamicznie poruszającej się ręki bohatera w trakcie biegu.

Ponadto Digital Foundry zauważa, że świat Death Stranding - w przeciwieństwie chociażby do Horizon Zero Dawn, również powstałego na silniku Decima - pozbawiony jest w większości roślin i drzew, które zazwyczaj są bardzo wymagającae dla procesora graficznego konsoli. Moc GPU można więc wykorzystać do zaprojektowania szczegółowego terenu.

Mimo wszystko niektóre sceny prezentowały wysoką trawę, która w kontakcie z bohaterem zachowuje się zgodnie z oczekiwaniami. Nie zabrakło też śniegu, w którym bohater zostawia realistyczne ślady stóp.

ds
Wrażenie na dziennikarzach zrobiły wyszczerbienia na krawędzi tłumika

W materiale dziennikarze zwrócili też uwagę na niezwykle szczegółowe modele przedmiotów i postaci w trakcie przerywników filmowych. Na twarzach bohaterów można dostrzec nawet mikroekspresje, czyli krótkotrwałe, delikatne ruchy mięśni, towarzyszące emocjom.

Death Stranding zadebiutuje 8 listopada na PlayStation 4. Głównym bohaterem jest Sam Porter Bridges, starający się zespolić ze sobą oddzielonych ludzi.

Reklama

Skocz do komentarzy (0)

Autor

Przemysław Wańtuchowicz

Przemysław Wańtuchowicz

News & Content Editor

Przemek na początku przygotowywał u nas materiały wideo, a obecnie odpowiedzialny jest m.in. za dział informacyjny. Jako dziecko marzył, by zawodowo rysować, żonglować lub grać na gitarze - dwie pierwsze czynności wychodzą mu całkiem nieźle.

Powiązane materiały

Na stronie

The Last of Us 2 - Poradnik, Solucja

Kompletny przewodnik: opis przejścia, misje, sekrety i mechanika gry.

RekomendacjaThe Last of Us 2 - Recenzja

Świat się zmienia, ludzie nigdy.

Komentarze (0)

Komentarze zostały zamknięte.

Ukryj komentarze z niską oceną
Sortuj:
Wątki z odpowiedziami