PS4 wkrótce otrzyma ulepszony czat

W planach testy nowych wersji funkcji.

Przedstawiciele Sony ujawnili, że wkrótce ruszą zapisy do zamkniętych testów poprawionych wersji kilku funkcji oprogramowania konsol PS4 i PS4 Pro. Koncern udoskonali opcje związane z czatem.

Zmian doczeka się Impreza, czyli specjalna aplikacja umożliwiająca użytkownikom prowadzenie wspólnych rozmów. Japoński producent obiecuje, że zwiększy maksymalną liczbę członków jednej grupy z 8 do 16.

W planach jest też udoskonalenie jakości czatu głosowego i ulepszenie jakości połączenia sieciowego. Do tego mechanizm zamiany wypowiadanych kwestii na tekst (i odwrotnie) z użyciem mobilnej aplikacji Second Screen.

ps4_transkrypcja
Na razie transkrypcja czatu nie będzie dostępna w Europie

Sony zamierza przetestować wymienione funkcje w ramach programu PlayStation Preview. W Stanach Zjednoczonych i Kanadzie zapisy do bety już trwają, natomiast w Europie rozpoczną się - jak obiecuje firma - „wkrótce”.

Co ciekawe, osoby, które staną przed możliwością zapoznania się z ulepszonymi opcjami czatu, otrzymają 20 kodów dla znajomych. Warto jednak zaznaczyć, że na razie mechanizm zamiany kwestii mówionych na tekst sprawdzą jedynie amerykańscy użytkownicy.

Sony regularnie udoskonala oprogramowanie konsol PlayStation 4 i PlayStation 4 Pro. Niedawno opublikowano aktualizację oznaczoną numerem 6.70, choć lista modyfikacji obejmowała tylko jeden punkt, związany z „poprawą wydajności systemu”.

Źródło: Blog PlayStation

Reklama

Skocz do komentarzy (1)

Autor

Piotr Bicki

Piotr Bicki

Senior News Writer

Piotrek zajmuje się głównie tekstami informacyjnymi. Miłośnik kilku popularnych serii gier oraz wielbiciel superbohaterów i fantastyki.

Powiązane materiały

Na stronie

Komentarze (1)

Komentarze zostały zamknięte.

Ukryj komentarze z niską oceną
Sortuj:
Wątki z odpowiedziami