Minecraft Earth - pierwszy gameplay. Budowa zamku w prawdziwym świecie

Zabawa w konstruktora.

Na zorganizowanej wczoraj przez Apple konferencji WWDC zaprezentowano pierwszy gameplay z Minecraft Earth - mobilnej gry, która bazuje na założeniach Pokémon Go i wykorzystuje technikę rzeczywistości rozszerzonej (AR).

Produkcja pozwoli graczom wznosić cyfrowe konstrukcje w prawdziwym świecie. Tytuł naniesie wirtualne obiekty - budowane z charakterystycznych bloków - na rejestrowany przez kamerę telefonu obraz otoczenia.

Prowadzący pokaz deweloperzy stworzyli wspólnie zamek, dokładając do twierdzy kolejne klocki. Co ciekawe, Minecraft Earth umożliwia przyjrzenie się powstającemu dziełu z dowolnego kąta, dzięki czemu użytkownik może dostrzec ewentualne braki.

To jednak nie wszystko, ponieważ po zakończeniu budowy autorzy umieścili konstrukcję w innym miejscu sceny i powiększyli w taki sposób, by można było wejść do budynku. W pewnym momencie osunęła się wirtualna ziemia, odsłaniając podziemną lokację.

Zobacz też: Minecraft - poradnik i najlepsze porady

Zamek nawiedziły także wirtualne zwierzątka - istoty przypominające kaczki i świnie. Demonstrację zwieńczyło nieoczekiwanie pojawienie się wrogo nastawionych stworów, z którymi gracz może walczyć.

minecraft_earth_gameplay1
Budowanie na ekranie

Warto zaznaczyć, że w produkcji nie tylko zajmiemy się wznoszeniem konstrukcji, ale i weźmiemy udział w „miniprzygodach”, realizując scenariusze rozgrywające się w rzeczywistej okolicy. Wykonywanie zadań odblokuje nowe „klocki” do użycia w tworzeniu obiektów.

Data premiery Minecraft Earth nie jest znana, choć latem na urządzeniach z iOS i Androidem rozpoczną się zamknięte testy beta. Gra bazuje na modelu Free to Play, co oznacza, że rozgrywka ma być darmowa.

Reklama

Skocz do komentarzy (1)

Autor

Piotr Bicki

Piotr Bicki

Senior News Writer  |  Pirlond

Piotrek zajmuje się głównie tekstami informacyjnymi. Miłośnik kilku popularnych serii gier oraz wielbiciel superbohaterów i fantastyki.

Powiązane materiały

Rocksmith+ debiutuje latem - nauka gry na gitarze w abonamencie

Elektrycznej, akustycznej, klasycznej i basowej.

Zapowiedź Splatoon 3 i inne ogłoszenia z Nintendo Direct

Remaster Skyward Sword, nowy Mario Golf.

Wykradziony kod źródłowy Gwinta już w sieci - raport

Przestępcy chcą sprzedać zdobyte pliki.

Among Us zmierza na PS4 i PS5

Ze skinami Ratcheta i Clanka.

Na stronie

Komentarze (1)

Komentarze zostały zamknięte.

Ukryj komentarze z niską oceną
Sortuj:
Wątki z odpowiedziami