Wiedźmin i Cyberpunk jako wieczne marki - oczekiwania CD Projektu

Spółka chce spróbować sił nie tylko w gatunku RPG.

Podczas konferencji WallStreet 23 w Karpaczu prezes CD Projektu - Adam Kiciński - opowiedział o planach i ambicjach spółki dotyczących przyszłych działań i rozwoju. Nie zabrakło tematu najważniejszych serii gier studia CD Projekt Red.

- Chcemy robić więcej gier, ale tak samo dobrych [jak dotychczas]. Chcemy też, żeby nasze marki, Wiedźmin i Cyberpunk, stały się wieczne - tłumaczył Kiciński.

- To ogromna ambicja. Chcemy, żeby to były marki takie jak amerykańskie, które funkcjonują przez pokolenia, nie starzeją się i wchodzą na stałe do popkultury - dodał.

Prezes CD Projektu zaznaczył, że choć spółka specjalizuje się w RPG, w przyszłości chce spróbować sił w pozostałych gatunkach.

cp4
Jeśli nie RPG, to może strategia albo platformówka? Zostaje też gatunek akcji

- W poprzedniej strategii chcieliśmy być „naj”, jeżeli chodzi o tworzenie gier RPG. Mam wrażenie, że jesteśmy już w tych okolicach. Teraz dążymy do tego, żeby być w czołówce twórców, biorąc pod uwagę wszystkie kategorie gier. Chcemy konkurować również z innymi producentami - stwierdził.

Podkreślił ponadto, że przejście do innych gatunków „trzeba wykonywać z głową”, a plan będzie możliwy do zrealizowania tylko wtedy, gdy wszystkie gry spółki będą prezentowały odpowiednio wysoką jakość.

Omawiana rozmowa to ta sama, podczas której prezes CD Projektu ujawnił, że firma zamierza utworzyć drugi zespół o liczebności ekipy, która obecnie zajmuje się Cyberpunk 2077.

Cyberpunk 2077 pojawi się na targach E3, choć nadal nie wiadomo, czy podczas wydarzenia autorzy ujawnią datę premiery. Pewnym jest, że szykują publiczne i zamknięte pokazy, ale żaden nie będzie dostępny w internecie.

Źródło: Bankier.pl

Najważniejsze informacje o Cyberpunk 2077:

Wszystkie informacje o Cyberpunk 2077.

Reklama

Skocz do komentarzy (2)

Autor

Przemysław Wańtuchowicz

Przemysław Wańtuchowicz

News & Content Editor

Przemek na początku przygotowywał u nas materiały wideo, a obecnie odpowiedzialny jest m.in. za dział informacyjny. Jako dziecko marzył, by zawodowo rysować, żonglować lub grać na gitarze - dwie pierwsze czynności wychodzą mu całkiem nieźle.

Powiązane materiały

Na stronie

Komentarze (2)

Komentarze zostały zamknięte.

Ukryj komentarze z niską oceną
Sortuj:
Wątki z odpowiedziami