Call of Duty: Modern Warfare bez trybu Zombie

Twórcom zależy na autentycznym świecie.

W tegorocznym Call of Duty: Modern Warfare zabraknie zombie. Deweloperzy uznali, że żywe trupy nie pasują do autentycznej i bardziej realistycznej niż w Black Ops 4 wizji przedstawionego świata.

- Oni [Treyarch - dop. red.] skupiają się na stylizowanej oprawie, klimacie superbohaterskich mocy, więc mogą sobie pozwolić na więcej „przesadzonych” elementów - zauważył Jacob Minkoff z Infinity Ward w rozmowie z PlayStation Lifestyle.

- My nie mamy jednak takiej elastyczności, żeby wprowadzić zombie do gry. To mogłoby zniwelować poczucie realistycznego, autentycznego świata oraz współczesnych konfliktów zbrojnych.

mws

Reżyser kampanii fabularnej uspokoił jednocześnie fanów kooperacyjnej rozgrywki i podkreślił, że nowe Modern Warfare zaoferuje taki typ zabawy. Zabraknie w nim jednak umarlaków.

Warto przypomnieć, że poprzednie części tej podserii Call of Duty - poza pierwszą - oferowały tryb Special Ops, w którym wspólnie ze znajomymi gracze zmagali się z najemnikami w trybie współpracy. Minkoff zasugerował, że w kooperacji otrzymamy kontynuację wydarzeń z misji dla jednego użytkownika.

- Nie mogę jeszcze powiedzieć zbyt wiele, ale na pewno historia z kampanii przechodzi bezpośrednio w narrację z trybu współpracy. Po prostu obserwujemy tam dalszy ciąg wydarzeń - podkreślił deweloper.

Call of Duty: Modern Warfare to reboot czwartej odsłony cyklu. Strzelanka zadebiutuje 25 października na PC, PS4 i Xbox One. Studio Infinity Ward korzysta tym razem z zupełnie nowego silnika, który powstaje w Polsce.

Źródło: PlayStation Lifestyle.

Reklama

Skocz do komentarzy (0)

Autor

Mateusz Zdanowicz

Mateusz Zdanowicz

Senior Editor

Człowiek orkiestra i miłośnik gier niezależnych. Mateusz zajmuje się przygotowywaniem recenzji, artykułów oraz poradników. Wspiera również dział informacyjny.

Powiązane materiały

Na stronie

Komentarze (0)

Komentarze zostały zamknięte.

Ukryj komentarze z niską oceną
Sortuj:
Wątki z odpowiedziami