Cyberpunk 2077 miał ukazać się w 2019 roku, ale grę opóźniono - uważa znany dziennikarz

Pierwotny termin był „nierealny”.

Według pierwotnych założeń, Cyberpunk 2077 miał faktycznie ukazać się w 2019 roku, ale CD Projekt Red podjęło decyzję o przesunięciu premiery - twierdzi znany dziennikarz Jason Schreier.

Redaktor Kotaku kilka dni temu, odpowiadając na wpis jednego z użytkowników Twittera, oznajmił, że wbrew pogłoskom wskazującym na rychły debiut, polska produkcja trafi do sprzedaży najwcześniej w przyszłym roku. Teraz, w nowej wiadomości, rozwinął temat.

„Kwestia zwróciła wiele uwagi między innymi na forum Reddit, więc małe wyjaśnienie: z trzech źródeł słyszałem, że Cyberpunk 2077 celował w 2019 rok, ale wielu w studiu wierzyło, że był to nierealny termin” - przekonuje dziennikarz.

„Spodziewam się, że gra pojawi się w pierwszej połowie 2020 roku, a być może na targach E3 otrzymamy informację o planowanym debiucie w tym, ale później twórcy przesuną premierę na następny” - dodaje.

Oczywiście doniesienia przedstawione przez Schreiera mają nieoficjalny charakter, więc należy do nich podchodzić z dystansem. Faktem jest jednak, że redaktor Kotaku uchodzi za jednego z najlepiej poinformowanych dziennikarzy w branży.

CD Projekt Red twierdzi, że prace nad tytułem przebiegają „dynamicznie”, choć niedawno przyznało, że projekt jest jeszcze daleki od ukończenia. Obecnie grą zajmuje się zespół składający się z ponad 400 osób.

Cyberpunk 2077 pojawi się na targach E3, choć nadal nie wiadomo, czy podczas wydarzenia autorzy ujawnią datę premiery. Wiadomo jednak, że szykują publiczne i zamknięte pokazy, ale żaden nie będzie transmitowany w internecie.

Najważniejsze informacje o Cyberpunk 2077:

Wszystkie informacje o Cyberpunk 2077.

Reklama

Skocz do komentarzy (2)

Autor

Piotr Bicki

Piotr Bicki

Senior News Writer

Piotrek zajmuje się głównie tekstami informacyjnymi. Miłośnik kilku popularnych serii gier oraz wielbiciel superbohaterów i fantastyki.

Powiązane materiały

Na stronie

Komentarze (2)

Komentarze zostały zamknięte.

Ukryj komentarze z niską oceną
Sortuj:
Wątki z odpowiedziami