Silnik Call of Duty: Modern Warfare powstaje w Polsce i jest tworzony od podstaw

Wstępne prace rozpoczęły się 5 lat temu.

Zapowiedziane wczoraj Call of Duty: Modern Warfare - próba zresetowania współczesnej odnogi cyklu - bazuje na zupełnie nowym silniku. Okazuje się, że za rozwój technologii odpowiada między innymi zespół z Polski.

Podczas pokazu strzelanki, w którym uczestniczyli nasi koledzy z serwisu USGamer, przedstawiciele Infinity Ward ujawnili, że rozwiązanie przygotowuje zlokalizowany w Krakowie oddział studia. Szefem ekipy i głównym inżynierem jest Michał Drobot.

Polski zespół utworzono w grudniu 2017 roku, ale - jak zwraca uwagę redakcja Digital Foundry, także biorąca udział w prezentacji - wstępne prace nad nowym silnikiem rozpoczęły się pięć lat temu. Wówczas podłożono pierwsze podwaliny pod technologię.

cod_modern_warfare_tech
Nowy silnik poprawi oświetlenie

Twórcy obiecują, że rozwiązanie zagwarantuje „wciągające i fotorealistyczne doświadczenie”. Wykorzysta między innymi fotogrametrię, czyli wprowadzanie do gry elementów z prawdziwego świata, skanowanych za pomocą kamer.

Silnik użyje również systemu strumieniowania opartego na płytkach oraz mechanizmu renderowania PBR. Do tego oświetlenie wolumetryczne, HDR, opcja zabawy w 4K oraz ray tracing, a więc technika śledzenia promieni w czasie rzeczywistym (choć tylko na PC).

Natomiast funkcja zwana „spectral rendering” odwzoruje termiczne promieniowanie cieplne, co przełoży się na wiarygodnie wyglądającą termowizję i noktowizję. Silnik zaoferuje też „najnowocześniejszą animację”.

Call of Duty: Modern Warfare ukaże się 25 października na PC, PS4 i Xbox One. Fabuła opowie o członkach jednostek specjalnych z różnych państw, biorących udział w „tajnych operacjach” na całym świecie. Wstępne opinie sugerują, że tytuł jest przepełniony realistyczną przemocą.

Źródło: USGamer

Reklama

Skocz do komentarzy (11)

Autor

Piotr Bicki

Piotr Bicki

Senior News Writer

Piotrek zajmuje się głównie tekstami informacyjnymi. Miłośnik kilku popularnych serii gier oraz wielbiciel superbohaterów i fantastyki.

Powiązane materiały

Na stronie

Komentarze (11)

Komentarze zostały zamknięte.

Ukryj komentarze z niską oceną
Sortuj:
Wątki z odpowiedziami