Poznajemy Total War: Three Kingdoms - dyplomacja

Oraz szpiegostwo.

Total War: Three Kingdoms, jak każda odsłona cyklu, składa się z niezmiennych od lat podstawowych aspektów - bitew, planowania ekspansji, ekonomii oraz oczywiście z pertraktacji z potencjalnymi sojusznikami czy wrogami.

Dyplomacja jest rozbudowana i bardziej czytelna niż w poprzednich częściach. Ponadto, siłę argumentów możemy zwiększać nie tylko złotem, ale i przedmiotami, które mogą pomóc przekonać innego przywódcę do naszej oferty. Może nią być umowa handlowa i inne traktaty, a później także propozycje wymiany terytorium czy uczynienia innej frakcji wasalem.

Warto zaznaczyć, że więcej opcji dyplomatycznych pojawia się, gdy awansujemy do wyższych rang - od szlachcica, poprzez markiza, księcia, a w końcu króla i cesarza.

Nowy Total War zadebiutował 23 maja i spotkał się z uznaniem recenzentów oraz fanów serii. Creative Assembly ma już w planach kolejne odsłony cyklu - następną będzie najprawdopodobniej Warhammer 3.

Reklama

Skocz do komentarzy (0)

Autor

Mateusz Zdanowicz

Mateusz Zdanowicz

Senior Editor

Człowiek orkiestra i miłośnik gier niezależnych. Mateusz zajmuje się przygotowywaniem recenzji, artykułów oraz poradników. Wspiera również dział informacyjny.

Powiązane materiały

Na stronie

Komentarze (0)

Komentarze zostały zamknięte.

Ukryj komentarze z niską oceną
Sortuj:
Wątki z odpowiedziami