FIFA 20 - pierwsze szczegóły. Poprawiona obrona, dośrodkowania, podania i inne

EA Sports odsłania karty.

Nieoczekiwanie EA Sports zaprezentowało pierwsze informacje o FIFA 20, czyli tegorocznej odsłonie piłkarskiej serii. We wpisie opublikowanym na blogu cyklu ujawniono szczegóły o planowanych zmianach w rozgrywce.

Deweloperzy podkreślają, że przygotowując udoskonalenia, bazują na opiniach i sugestiach nadsyłanych przez fanów cyklu. Organizują również spotkania z zawodowymi graczami, którzy dzielą się przemyśleniami na temat potencjalnych modyfikacji.

Gra poprawi różne elementy zabawy, w tym defensywę - pojawi się nowy system obrony z odświeżonym ustawianiem się piłkarzy i lepszą reakcją na wydarzenia boiskowe. Twórcy chcą położyć nacisk na ręczne sterowanie obrońcami.

fifa_20_detale
FIFA 20 udoskonali wiele elementów rozgrywki

Autorzy opracowują mechanikę zaplanowanych odbiorów, nagradzającą manualne decydowanie o próbach przejęcia piłki. Rozwiązanie dobierze też animacje przynoszące więcej korzyści dla zespołu - przykładem jest odkopanie futbolówki w stronę najbliższego partnera.

Twórcy zmniejszą także skuteczność pressingu, zwiększając odległość krycia przez zawodników i opóźniając reakcję graczy na zmianę kierunku sportowca z piłką, by automatyczny blok lub przejęcie zdarzały się rzadko. Do tego ulepszona kontrola tempa, dzięki której obrońcy będą poruszali się zwinniej.

fifa_20_plotki
Według nieoficjalnych informacji, FIFA 20 zaoferuje rozgrywkę międzyplatformową

Ponadto deweloperzy podniosą celność strzałów w sytuacjach sam na sam z bramkarzem. Obiecują również, że gra nagrodzi za wypracowywanie akcji z pustą bramką. Poza tym dołożą starań, by znacznie ograniczyć nietypowe interwencje golkiperów.

To nie wszystko, ponieważ poprawią sposób ustawiania zawodników przy stałych fragmentach - nie powinno więc już dochodzić do sytuacji, gdy niski obrońca kryje wysokiego napastnika. Do tego ulepszenia w mechanice przełączania między sportowcami na boisku.

Autorzy zmniejszą dokładność podań z pierwszej piłki, pod kątem 180 stopni i pod presją rywala, ale zwiększą celność w innych, prostszych akcjach. Pojawi się też nowy rodzaj podań przy posyłaniu futbolówki prostopadle po ziemi - „zagrane na niewielkiej wysokości nad ziemią w celu uniknięcia nogi obrońcy”.

Twórcy jednocześnie podkreślają, że wprowadzenie opisanych zmian do ubiegłorocznej odsłony cyklu byłoby bardzo „trudne”. Przykładem jest obrona - jakiekolwiek modyfikacje wpłynęłyby także na pozostałe elementy gry.

Więcej szczegółów na temat FIFA 20 zostanie ujawnionych w trakcie transmisji EA Play, poprzedzającej start targów E3. Wydarzenie odbędzie się 8 czerwca o godzinie 18:15 czasu polskiego.

Źródło: EA

Reklama

Skocz do komentarzy (1)

Autor

Piotr Bicki

Piotr Bicki

Senior News Writer

Piotrek zajmuje się głównie tekstami informacyjnymi. Miłośnik kilku popularnych serii gier oraz wielbiciel superbohaterów i fantastyki.

Powiązane materiały

Na stronie

Komentarze (1)

Komentarze zostały zamknięte.

Ukryj komentarze z niską oceną
Sortuj:
Wątki z odpowiedziami