Death Stranding trafi także na PC - twierdzi dziennikarz

Aktualizacja: informacja zdementowana.

Aktualizacja: Antonio Fucito zdementował nieoficjalne informacje o premierze gry na PC. Dziennikarz twierdzi, że błędnie przetłumaczono jego wypowiedź z języka włoskiego na angielski.

Oryginalna wiadomość: Choć na chwilę obecną oficjalnie potwierdzono jedynie wydanie Death Stranding na PlayStation 4, gra po pewnym czasie trafi też na PC - wynika z wypowiedzi Antonia Fucito, włoskiego dziennikarza branżowego.

Fucito przekazał informację podczas zorganizowanego przez siebie streamu na Twitchu, towarzyszącemu opublikowaniu nowego zwiastuna gry.

- Okładka gry nie ma oznaczenia „Tylko na PS4”, ponieważ Death Stranding zadebiutuje z czasem na PC. To umowa Kojimy z Sony. Produkcja będzie czasowym tytułem na wyłączność PS4, potem trafi na komputery, ale nie pojawi się na Xbox [One]. Nie wiem, czy mowa o ekskluzywności sześcio- czy dwunastomiesięcznej - powiedział dziennikarz.

Informacja nie jest potwierdzona przez producenta ani wydawcę produkcji, ale warto nadmienić, że Fucito wskazał prawidłową datę premiery gry jeszcze przed oficjalnym ogłoszeniem.

Nietrudno zauważyć, że zaprezentowana w nowym zwiastunie okładka gry rzeczywiście nie ma informacji o wyłączności na PlayStation 4 w prawym górnym rogu - w przeciwieństwie do chociażby God of War, Horizon Zero Dawn czy Spider-Man.

cover
Albo to tymczasowy projekt okładki, albo coś jest na rzeczy

Death Stranding zadebiutuje na PC 8 listopada. To gra akcji z otwartym światem, w której nacisk położono najprawdopodobniej na eksplorację rozległego świata i przetrwanie. Celem głównego bohatera, Sama, jest zjednoczenie podzielonej ludzkości.

Źródło: WCCFtech

Reklama

Skocz do komentarzy (2)

Autor

Przemysław Wańtuchowicz

Przemysław Wańtuchowicz

News & Content Editor

Przemek na początku przygotowywał u nas materiały wideo, a obecnie odpowiedzialny jest m.in. za dział informacyjny. Jako dziecko marzył, by zawodowo rysować, żonglować lub grać na gitarze - dwie pierwsze czynności wychodzą mu całkiem nieźle.

Powiązane materiały

Na stronie

The Last of Us 2 - Poradnik, Solucja

Kompletny przewodnik: opis przejścia, misje, sekrety i mechanika gry.

RekomendacjaThe Last of Us 2 - Recenzja

Świat się zmienia, ludzie nigdy.

Komentarze (2)

Komentarze zostały zamknięte.

Ukryj komentarze z niską oceną
Sortuj:
Wątki z odpowiedziami