CD Projekt chce mieć drugi zespół wielkości ekipy Cyberpunk 2077. Kolejna gra nadal powstaje

Szef firmy o ambitnych planach na przyszłość.

Podczas spotkania z inwestorami prezes grupy CD Projekt - Adam Kiciński - ujawnił, że firma zamierza utworzyć drugi zespół o liczebności ekipy, która obecnie zajmuje się Cyberpunk 2077.

Obecnie w rozwój produkcji opartej na systemie RPG od Mike'a Pondsmitha zaangażowanych jest ponad 400 osób. To dużo, nawet jak na standardy branży - w szczytowym momencie Wiedźmina 3 przygotowywało około 250 deweloperów.

- Chcemy wydawać więcej gier, ale dopiero kiedy będziemy w stanie pracować nad dwoma dużymi tytułami jednocześnie. Chcemy mieć drugi tak duży zespół, jak ten który pracuje nad Cyberpunkiem - stwierdził Kiciński na konferencji Wall Street w Karpaczu.

cyberpunk_2077_zespol
Cyberpunk 2077 to jeden z dwóch dużych projektów CD Projektu

Poza studiem w Warszawie polska spółka posiada jeszcze ekipy zlokalizowane w Krakowie i Wrocławiu, składające się odpowiednio z 90 i 30 osób. Menadżer podkreślił, że CD Projekt chce znacznie rozwinąć oba zespoły.

Jednocześnie szef firmy zapewnił, że druga - po Cyberpunk 2077 - duża gra nadal powstaje i powinna ukazać się do 2021 roku. Szczegóły na temat projektu nie są znane, wiadomo jedynie, że jest przedstawicielem gatunku RPG.

wiedzmin_projekt
Drugą dużą grą CD Projektu najprawdopodobniej nie jest nowy Wiedźmin

Kiciński zaznaczył, że spółka chce, by każda przygotowywana produkcja „była w pewnych obszarach nowatorska i najlepsza” oraz wyróżniała się wysoką jakością. Nie wykluczył też rozwoju w innych „segmentach” rynku.

CD Projekt S.A. to notowana na warszawskiej giełdzie grupa kapitałowa. W skład firmy wchodzi odpowiedzialne za wspomniane Cyberpunk 2077 i serię Wiedźmin studio CD Projekt Red oraz uruchomiona w 2008 roku platforma GOG.com.

Źródło: Stooq

Najważniejsze informacje o Cyberpunk 2077:

Wszystkie informacje o Cyberpunk 2077.

Reklama

Skocz do komentarzy (0)

Autor

Piotr Bicki

Piotr Bicki

Senior News Writer

Piotrek zajmuje się głównie tekstami informacyjnymi. Miłośnik kilku popularnych serii gier oraz wielbiciel superbohaterów i fantastyki.

Powiązane materiały

Na stronie

Komentarze (0)

Komentarze zostały zamknięte.

Ukryj komentarze z niską oceną
Sortuj:
Wątki z odpowiedziami