Call of Duty: Modern Warfare jest kontrowersyjne i przepełnione realistyczną przemocą - wynika z relacji

Nawet bardziej niż słynna misja No Russian.

Zapowiedziane wczoraj Call of Duty: Modern Warfare przedstawi nowoczesne konflikty zbrojne w niespotykany w grach, niezwykle realistyczny sposób - wynika z relacji osób, które miały okazję przetestować produkcję, a także informacji deweloperów ze studia Infinity Ward.

„Przy tej grze misja »No Russian« z Modern Warfare 2 wygląda jak film Pixara. Jestem śmiertelnie poważny mówiąc, że byłem zszokowany ilością realistycznej przemocy” - napisał na Twitterze YouTuber Drift0r, który widział produkcję w akcji.

„No Russian” uznaje się powszechnie za jedną z najbardziej kontrowersyjnych scen w historii elektronicznej rozrywki. W misji gracz wcielał się w tajnego agenta CIA, który musiał uczestniczyć w strzelaninie na moskiewskim lotnisku, aby zdobyć zaufanie rosyjskiej grupy przestępczej.

- To jest symulacja działań militarnych - mówi z kolei o grze David Stohl, szef Infinity Ward. Menedżer twierdzi, że zobaczymy „intensywne i skierowane do dorosłych sceny z wieloma niepotrzebnymi ofiarami śmiertelnymi i dużą ilością przelanej krwi”.

Podobne zdanie mają również dziennikarze serwisu Polygon, którzy twierdzą, że grając w nowe Modern Warfare będziemy się czuć nieswojo - właśnie ze względu na przemoc, brutalność i realistyczną naturę ukazywanych scen.

Redakcja przekonuje, że jako członek sił specjalnych gracz będzie musiał strzelać do podejrzanych cywilów bez zadawania pytań - w kilku przypadkach nawet do kobiet.

Drugim przywołanym przez Polygon przykładem jest scena rozgrywająca się w którymś z państw Bliskiego Wschodu. Rosyjski żołnierz zabija ojca małej dziewczynki, dlatego dziecko dźga napastnika śrubokrętem, a potem strzela do mężczyzny zabranym mu karabinem, zadając śmiertelne rany.

Call of Duty: Modern Warfare zadebiutuje 25 października na PC, PS4 i Xbox One. To próba zresetowania współczesnej odnogi serii.

Źródło: Twitter, Polygon

Reklama

Skocz do komentarzy (5)

Autor

Przemysław Wańtuchowicz

Przemysław Wańtuchowicz

News & Content Editor

Przemek na początku przygotowywał u nas materiały wideo, a obecnie odpowiedzialny jest m.in. za dział informacyjny. Jako dziecko marzył, by zawodowo rysować, żonglować lub grać na gitarze - dwie pierwsze czynności wychodzą mu całkiem nieźle.

Powiązane materiały

Na stronie

RekomendacjaThe Last of Us 2 - Recenzja

Świat się zmienia, ludzie nigdy.

The Last of Us 2 - Poradnik, Solucja

Kompletny przewodnik: opis przejścia, misje, sekrety i mechanika gry.

Digital FoundryCzy cena PS5 Digital Edition może być niższa? - analiza Digital Foundry

W teorii: usunięcie napędu Blu-ray stwarza pewne możliwości.

Komentarze (5)

Komentarze zostały zamknięte.

Ukryj komentarze z niską oceną
Sortuj:
Wątki z odpowiedziami