Gears 5 i inne gry Microsoftu trafią na Steam

Oraz pozostałe cyfrowe platformy na PC.

Microsoft poinformował, że gry przygotowywane przez deweloperów zrzeszonych w ramach Xbox Game Studios na PC ukażą się nie tylko w sklepie koncernu, ale również na Steamie.

W marcu ogłoszono, że komputerowa wersja Halo: The Master Chief Collection trafi na platformę prowadzoną przez Valve. Teraz firma z Redmond oznajmiła, że w ofercie pojawi się 20 kolejnych tytułów.

Wśród projektów zmierzających na Steama są między innymi Gears 5 oraz odświeżone wersje trzech odsłon Age of Empires. Co ciekawe, w planach jest wydanie produkcji także w „innych sklepach”, ale szczegółów na razie nie ujawniono.

steam_logo2
Na Steamie pojawi się więcej gier Microsoftu

Ponadto obiecano, że wszystkie tytuły w wersji PC otrzymają szereg funkcji charakterystycznych dla platformy, w tym czat tekstowy i głosowy oraz listy przyjaciół. Do tego opcja rozgrywki międzyplatformowej z posiadaczami konsol (najprawdopodobniej Xbox One).

Jednocześnie poinformowano, że sklep Microsoftu wzbogaci się o obsługę formatu Win32, który docelowo miał zostać zastąpiony przez UWP. Niewykluczone, że przyczyną jest uruchomienie komputerowego abonamentu Xbox Game Pass - aby zapewnić szeroki katalog produkcji, koncern musiał postawić na interfejs używany przez większość gier.

Wspomniana subskrypcja zagwarantuje dostęp do ponad 100 pozycji, przy czym biblioteka będzie regularnie poszerzana. Szczegóły na temat konkretnych tytułów nie są znane, ale nie zabraknie dzieł firm Bethesda, Sega, Devolver Digital, Paradox Interactive i Deep Silver.

Więcej informacji na temat rozwoju komputerów osobistych jako platformy do grania koncern ujawni podczas swojej konferencji poprzedzającej start targów E3. Wydarzenie odbędzie się 9 czerwca o godzinie 22:00 czasu polskiego.

Źródło: Xbox Wire

Reklama

Skocz do komentarzy (10)

Autor

Piotr Bicki

Piotr Bicki

Senior News Writer

Piotrek zajmuje się głównie tekstami informacyjnymi. Miłośnik kilku popularnych serii gier oraz wielbiciel superbohaterów i fantastyki.

Powiązane materiały

Na stronie

Komentarze (10)

Komentarze zostały zamknięte.

Ukryj komentarze z niską oceną
Sortuj:
Wątki z odpowiedziami