Call of Duty: Modern Warfare zapowiedziane - premiera 25 października. Kapitan Price w zwiastunie

Nowy silnik, kampania fabularna, cross-play, darmowe DLC i inne.

Przedstawiciele Activision oficjalnie zapowiedzieli Call of Duty: Modern Warfare, czyli tegoroczną odsłonę cyklu. Produkcja zadebiutuje 25 października na PC, PS4 i Xbox One.

Zgodnie z nieoficjalnymi doniesieniami, gra przygotowywana przez Infinity Ward jest próbą zresetowania współczesnej odnogi serii. Powróci kampania fabularna, która opowie „niezwykle realistyczną, prowokacyjną historię” o „niezrównanej atmosferze”.

Gracze pokierują członkami jednostek specjalnych z różnych państw, biorących udział w „tajnych operacjach” na całym świecie. W trakcie rozgrywki trafią między innymi do znanych europejskich miast i na Bliski Wschód.

Zaprezentowany zwiastun - składający się podobno ze scen wygenerowanych na silniku produkcji - ujawnia, że pojawi się znany z wcześniejszych części kapitan Price. W bohatera wcieli się jednak inny aktor: Billy'ego Murraya zastąpił Barry Sloane.

Oczywiście nie zabraknie trybu wieloosobowego i wariantu współpracy. Ponadto strzelanka zaoferuje opcję wspólnej zabawy między posiadaczami PC i konsol. Zabraknie też przepustki sezonowej - wszystkie popremierowe treści pobierzemy za darmo.

cod-mw-screen
Call of Duty: Modern Warfare to powrót do współczesności

Tytuł powstaje na nowym silniku graficznym. Technologia wykorzystuje takie funkcje wizualne, jak fotogrametrię, hybrydowy system strumieniowania oparty na płytkach, mechanikę renderowania PBR, oświetlenie wolumetryczne i HDR. Do tego technika ray tracingu, czyli śledzenia promieni w czasie rzeczywistym (ale tylko na komputerach).

Warto również zaznaczyć, że - podobnie jak w przypadku Call of Duty: Black Ops 4 - gra w wersji PC ukaże się wyłącznie za pośrednictwem cyfrowego sklepu Battle.net.

Reklama

Skocz do komentarzy (11)

O autorze

Piotr Bicki

Piotr Bicki

Senior News Writer

Piotrek zajmuje się głównie tekstami informacyjnymi. Miłośnik kilku popularnych serii gier oraz wielbiciel superbohaterów i fantastyki.

Powiązane materiały

Na stronie

Komentarze (11)

Komentarze zostały zamknięte.

Ukryj komentarze z niską oceną
Sortuj:
Wątki z odpowiedziami