Call of Duty: Modern Warfare zapowiedziane - premiera 25 października. Kapitan Price w zwiastunie

Nowy silnik, kampania fabularna, cross-play, darmowe DLC i inne.

Przedstawiciele Activision oficjalnie zapowiedzieli Call of Duty: Modern Warfare, czyli tegoroczną odsłonę cyklu. Produkcja zadebiutuje 25 października na PC, PS4 i Xbox One.

Zgodnie z nieoficjalnymi doniesieniami, gra przygotowywana przez Infinity Ward jest próbą zresetowania współczesnej odnogi serii. Powróci kampania fabularna, która opowie „niezwykle realistyczną, prowokacyjną historię” o „niezrównanej atmosferze”.

Gracze pokierują członkami jednostek specjalnych z różnych państw, biorących udział w „tajnych operacjach” na całym świecie. W trakcie rozgrywki trafią między innymi do znanych europejskich miast i na Bliski Wschód.

Zaprezentowany zwiastun - składający się podobno ze scen wygenerowanych na silniku produkcji - ujawnia, że pojawi się znany z wcześniejszych części kapitan Price. W bohatera wcieli się jednak inny aktor: Billy'ego Murraya zastąpił Barry Sloane.

Oczywiście nie zabraknie trybu wieloosobowego i wariantu współpracy. Ponadto strzelanka zaoferuje opcję wspólnej zabawy między posiadaczami PC i konsol. Zabraknie też przepustki sezonowej - wszystkie popremierowe treści pobierzemy za darmo.

cod-mw-screen
Call of Duty: Modern Warfare to powrót do współczesności

Tytuł powstaje na nowym silniku graficznym. Technologia wykorzystuje takie funkcje wizualne, jak fotogrametrię, hybrydowy system strumieniowania oparty na płytkach, mechanikę renderowania PBR, oświetlenie wolumetryczne i HDR. Do tego technika ray tracingu, czyli śledzenia promieni w czasie rzeczywistym (ale tylko na komputerach).

Warto również zaznaczyć, że - podobnie jak w przypadku Call of Duty: Black Ops 4 - gra w wersji PC ukaże się wyłącznie za pośrednictwem cyfrowego sklepu Battle.net.

Reklama

Skocz do komentarzy (10)

Autor

Piotr Bicki

Piotr Bicki

Senior News Writer

Piotrek zajmuje się głównie tekstami informacyjnymi. Miłośnik kilku popularnych serii gier oraz wielbiciel superbohaterów i fantastyki.

Powiązane materiały

Na stronie

Komentarze (10)

Komentarze zostały zamknięte.

Ukryj komentarze z niską oceną
Sortuj:
Wątki z odpowiedziami