Twórcy Cyberpunk 2077 o obsłudze modów: nie mamy tego w planach

Choć studio chciałoby wspierać moderów w przyszłości.

Twórcy powstającego Cyberpunk 2077 nie planują uzupełnienia gry o obsługę modów - przynajmniej na premierę. Na temat wypowiedział się Marcin Momot, odpowiedzialny w studiu CD Projekt Red za kontakt ze społecznością.

Dyskusja rozpoczęła się na oficjalnym forum zespołu. Jeden z użytkowników opublikował zrzut ekranu z rozmową z przedstawicielami studia na Facebooku.

„Aktualnie nie mamy [obsługi modów] w planach. Jeżeli coś się w tej kwestii zmieni, poinformujemy graczy” - głosi odpowiedź na pytanie o nową wersję oprogramowania REDKit, czyli narzędzi do tworzenia modyfikacji w grach CD Projekt Red.

wied2
Wiedźmin 2 otrzymał własną wersję REDKit

Następnie wspomniany już Marcin Momot postanowił rozwinąć stanowisko studia, publikując krótkie oświadczenie na forum.

„W tej chwili nie mamy żadnych wieści do przekazania. Oczywiście bardzo chcielibyśmy wspierać społeczność moderów w przyszłości, ale aktualnie chcemy się skupić na wydaniu gry” - napisał Momot.

CD Projekt Red nie udostępnił narzędzi REDKit dla Wiedźmina 3, ale gracze stworzyli już wiele modów do najnowszych przygód Geralta. W kwietniu powstał nawet Radish, czyli oprogramowanie do projektowania własnych zadań.

Data premiery Cyberpunk 2077 wciąż nie jest znana. Więcej szczegółów poznamy prawdopodobnie na E3 2019.

Źródło: forum CD Projekt Red

Najważniejsze informacje o Cyberpunk 2077:

Wszystkie informacje o Cyberpunk 2077.

Reklama

Skocz do komentarzy (1)

Autor

Przemysław Wańtuchowicz

Przemysław Wańtuchowicz

News & Content Editor

Przemek na początku przygotowywał u nas materiały wideo, a obecnie odpowiedzialny jest m.in. za dział informacyjny. Jako dziecko marzył, by zawodowo rysować, żonglować lub grać na gitarze - dwie pierwsze czynności wychodzą mu całkiem nieźle.

Powiązane materiały

Na stronie

Komentarze (1)

Komentarze zostały zamknięte.

Ukryj komentarze z niską oceną
Sortuj:
Wątki z odpowiedziami