Nowy Need for Speed bez pokazu na E3, ale z premierą w 2019 roku

Deweloperzy chcą skupić się na aspektach najważniejszych dla fanów.

Kolejna część kultowej serii Need for Speed nie pojawi się na EA Play, a więc wydarzeniu, które poprzedzi tegoroczne targi E3 - poinformowało Electronic Arts. Mimo to gra zadebiutuje w 2019 roku.

Informację przekazał na oficjalnym forum EA Ben Walke, odpowiedzialny za kontakt ze społecznością graczy.

„Czy usłyszycie jeszcze o nowym NFS? Tak. Czy ukaże się w tym roku? Tak. Czy będziemy prezentować coś w czerwcu? Nie.” - głosi publikacja. Brak planów na czerwiec jednoznacznie sugeruje, że gry zabraknie na EA Play.

nfs
Wielu fanów na pewno liczyło na rychłą zapowiedź nowej części

Walke podkreślił też we wpisie, że tworząc nową odsłonę wyścigowej serii deweloperzy skupiają się na tym, co najważniejsze dla miłośników marki.

„Najistotniejsze są oczywiście samochody. Można powiedzieć, że auta i ich customizacja są sercem tego, co robimy. Bez tych elementów Need for Speed nie jest tym, co znamy (...). Te aspekty uznajemy za fundamentalne i oznacza to, że nigdzie się nie wybierają, bo bez nich ta seria nie istnieje”.

nfs2
Payback z 2017 roku był dla części graczy dużym rozczarowaniem

Walke tłumaczy, że zamiast organizowania serii promocyjnych wydarzeń, Electronic Arts chce pracować nad grą i dostarczyć „prawdziwie pamiętną odsłonę serii na 25-lecie marki”.

Zgodnie z wypowiedzią dyrektora generalnego EA z początku maja, Need For Speed 2019 będzie „w starym stylu”, z wyścigami ulicznymi i policją, a wydawca sięgnie do korzeni cyklu.

Źródło: forum EA

Reklama

Skocz do komentarzy (2)

Autor

Przemysław Wańtuchowicz

Przemysław Wańtuchowicz

News & Content Editor

Przemek na początku przygotowywał u nas materiały wideo, a obecnie odpowiedzialny jest m.in. za dział informacyjny. Jako dziecko marzył, by zawodowo rysować, żonglować lub grać na gitarze - dwie pierwsze czynności wychodzą mu całkiem nieźle.

Powiązane materiały

Na stronie

Komentarze (2)

Komentarze zostały zamknięte.

Ukryj komentarze z niską oceną
Sortuj:
Wątki z odpowiedziami