Jacek Rozenek, głos Geralta z serii Wiedźmin, miał udar

Według nieoficjalnych informacji utracił mowę.

Jacek Rozenek - aktor teatralny, filmowy i telewizyjny oraz lektor - przeszedł udar mózgu, w wyniku którego nie może się poruszać. Jak informuje Super Express, polski głos Geralta z Rivii w serii gier Wiedźmin utracił ponadto mowę.

- Jacek miał udar mózgu. Całkowicie stracił mowę. Nie wstaje nawet do toalety - powiedział bliski znajomy aktora.

Według dziennikarzy, prawa część ciała Rozenka jest „niemal całkowicie sparaliżowana”, a aktor codziennie przechodzi rehabilitację, ćwicząc prawą nogę i rękę. Należy przy tym zaznaczyć, że nie ma oficjalnego stanowiska lekarzy w sprawie stanu zdrowia lektora.

roz
Fragment oryginalnego artykułu. Źródło: Super Express

Jacek Rozenek trafił do szpitala w połowie maja. Niepokojące problemy zdrowotne zaczęły się już jednak znacznie wcześniej. W marcu aktor zasłabł podczas spektaklu w Teatrze Kamienica.

Rozenek użyczył głosu Białemu Wilkowi we wszystkich grach z serii Wiedźmin od CD Projekt Red - włącznie z karcianką Gwint - a także innych produkcjach, jak chociażby Diablo 3, Hearthstone czy Dragon Age: Początek.

Rolę aktora uznaje się powszechnie za jedną z najlepszych polskich kreacji dubbingowych w historii gier wideo.

Źródło: Super Express

Reklama

Skocz do komentarzy (12)

Autor

Przemysław Wańtuchowicz

Przemysław Wańtuchowicz

News & Content Editor

Przemek na początku przygotowywał u nas materiały wideo, a obecnie odpowiedzialny jest m.in. za dział informacyjny. Jako dziecko marzył, by zawodowo rysować, żonglować lub grać na gitarze - dwie pierwsze czynności wychodzą mu całkiem nieźle.

Powiązane materiały

Na stronie

Komentarze (12)

Komentarze zostały zamknięte.

Ukryj komentarze z niską oceną
Sortuj:
Wątki z odpowiedziami