Przedstawiciele firmy Sony poinformowali, że Death Stranding - owiany tajemnicą projekt zespołu Hideo Kojimy - zadebiutuje 8 listopada. Produkcja pojawi się wyłącznie na PS4.

Jednocześnie opublikowano blisko dziewięciominutowy zwiastun. Nagranie składa się nie tylko z przerywników filmowych, ale również fragmentów bezpośredniej rozgrywki - kierowany przez gracza Sam przemierza otwarte lokacje i wspina się po półkach skalnych.

Trailer ujawnia, że podczas zabawy pojawi się możliwość skorzystania ze środków transportu pokroju motocyklu, choć nie jest jasne, jak dużą rolę maszyny odegrają w produkcji. Nie zabraknie też walki z przeciwnikami, także w bezpośrednich starciach.

„Death Stranding to zupełnie nowy rodzaj gry akcji, w której celem jest ponowne połączenie odizolowanych miast i podzielonego społeczeństwa. Motywem przewodnim wszystkich elementów, w tym fabuły i mechanik rozgrywki, jest lina lub połączenie” - tłumaczy Kojima na blogu PlayStation.

Głównym bohaterem jest Sam Porter Bridges, starający się zespolić ze sobą oddzielonych ludzi. Japoński deweloper przekonuje, że w toku zmagań nawiążemy relacje z innymi użytkownikami na świecie - w jaki sposób, nie wiadomo.

death_stranding_premiera
Nie zabraknie emocjonalnych scen

Zgodnie z wcześniejszymi informacjami, osoby składające zamówienia przedpremierowe otrzymają dynamiczny motyw graficzny dla PS4 i avatar dla profilu. Do tego złote przedmioty do wykorzystania w rozgrywce: okulary przeciwsłoneczne Sama, napierśnik gwarantujący bonus do pancerza, czapka z daszkiem i szkielet przyspieszający tempo poruszania postaci.

W planach jest też kilka limitowanych edycji. W skład specjalnej wejdą cyfrowa ścieżka dźwiękowa, film prezentujący kulisy powstawania gry, dodatkowa odmiana złotych okularów przeciwsłonecznych i wszystkie bonusy z przedsprzedaży.

death_stranding_kolekcjonerka
Death Stranding - edycja kolekcjonerska

Zobacz: Death Stranding - premiera i najważniejsze informacje

Wersja Digital Deluxe zaoferuje dodatkowo dwa typy złotych szkieletów, które pozwolą postaci unosić cięższe przedmioty i lepiej zachowywać równowagę na niestabilnym terenie, a także napierśnik drugiego poziomu. Natomiast wydanie kolekcjonerskie uzupełniono o statuetkę z niemowlakiem, walizkę firmy Bridges i brelok do kluczy.

Źródło: Blog PlayStation

Reklama

O autorze

Piotr Bicki

Piotr Bicki

Redakcja Eurogamer.pl

Piotrek zajmuje się w naszym serwisie głównie tekstami informacyjnymi. Miłośnik kilku popularnych serii gier oraz wielbiciel superbohaterów i fantastyki.