PSVR 2 nie trafi na rynek wraz z PS5

Sony nie chce „bombardować” klientów sprzętem.

Nowy model gogli przeznaczonych do zabawy w wirtualnej rzeczywistości od Sony nie zadebiutuje równocześnie z PlayStation 5, a dopiero jakiś czas później - poinformował przedstawiciel japońskiego koncernu.

- Nie ma powodu, dla którego mielibyśmy zbiec debiut [gogli] z premierą nowej konsoli - powiedział w rozmowie z CNET Dominic Mallinson, czyli szef globalnego działu badawczo-rozwojowego w PlayStation.

- Z punktu widzenia konsumenta, bombardowanie zbyt wieloma produktami (...) to sygnał, którego nie chcemy wysyłać. Czasami warto mieć trochę przestrzeni między premierami - dodał przedstawiciel Sony.

vr3
PlayStation VR trafiło na rynek trzy lata po debiucie PS4 - w 2016 roku

Mallinson wspomniał też w rozmowie, że nowe gogle Sony mogą zaoferować technikę śledzenia ruchów gałki ocznej - przykładowo po to, by obszary, które użytkownik widzi tylko kątem oka, renderować w gorszej jakości, odciążając sprzęt.

Japoński producent pracuje ponadto nad tym, by nowy zestaw był lżejszy i miał mniej kabli.

Warto przypomnieć, że PSVR będzie kompatybilne z PS5, więc posiadacze gogli będą mogli bawić się na nowej konsoli Sony.

Źródło: CNET

Reklama

Skocz do komentarzy (3)

Autor

Przemysław Wańtuchowicz

Przemysław Wańtuchowicz

News & Content Editor  |  PrzemWan

Przemek na początku przygotowywał u nas materiały wideo, a obecnie odpowiedzialny jest m.in. za dział informacyjny. Jako dziecko marzył, by zawodowo rysować, żonglować lub grać na gitarze - dwie pierwsze czynności wychodzą mu całkiem nieźle.

Powiązane materiały

Na stronie

Komentarze (3)

Komentarze zostały zamknięte.

Ukryj komentarze z niską oceną
Sortuj:
Wątki z odpowiedziami