Nad Cyberpunk 2077 pracuje ponad 400 osób

Produkcja gry postępuje „dynamicznie”.

Podczas niedawnego spotkania z inwestorami - związanego z publikacją wyników finansowych - grupa CD Projekt ujawniła, że obecnie w rozwój Cyberpunk 2077 zaangażowanych jest ponad 400 osób.

Zespół odpowiedzialny za produkcję jest więc duży, także jak na standardy branży wirtualnej rozrywki. Warto zaznaczyć, że w szczytowym momencie Wiedźminem 3 zajmowało się około 250 deweloperów.

Liczba osób rozwijających Cyberpunk 2077 nie jest oczywiście rekordowa. Przykładowo ekipa realizująca sieciowe The Division 2 liczyła ponad tysiąc osób, choć pochodzących z różnych oddziałów Ubisoftu.

Wiceprezes CD Projektu do spraw finansowych - Piotr Nielubowicz - zapewnił, że prace nad projektem warszawskiego studia „postępują dynamicznie”. W pierwszym kwartale 2019 roku firma na produkcję gier i nowych technologii przeznaczyła łącznie 25 milionów złotych.

Menedżer podkreślił też, że czerwiec „zapowiada się niezwykle interesująco. Przypomniał, że tegoroczne targi E3 będą „największe” w historii spółki, która „przygotowuje coś naprawdę ekscytującego”, a także, że w planach są publiczne pokazy Cyberpunk 2077.

cyberpunk_2077_prace_osoby
W Cyberpunk 2077 nie zabraknie strzelania

CD Projekt S.A. to notowana na warszawskiej giełdzie grupa kapitałowa. W skład firmy wchodzi odpowiedzialne za wspomnianą produkcję i serię Wiedźmin studio CD Projekt Red oraz uruchomiona w 2008 roku platforma GOG.com.

Cyberpunk 2077 zmierza na PC, PS4 i Xbox One, choć nie wykluczono, że trafi też na konsole następnej generacji. Tytuł bazuje na systemie RPG wykreowanym przez Mike'a Pondsmitha, a akcję osadzono w futurystycznym Night City - fikcyjnej metropolii w USA.

Najważniejsze informacje o Cyberpunk 2077:

Wszystkie informacje o Cyberpunk 2077.

Reklama

Skocz do komentarzy (2)

Autor

Piotr Bicki

Piotr Bicki

Senior News Writer

Piotrek zajmuje się głównie tekstami informacyjnymi. Miłośnik kilku popularnych serii gier oraz wielbiciel superbohaterów i fantastyki.

Powiązane materiały

Na stronie

Komentarze (2)

Komentarze zostały zamknięte.

Ukryj komentarze z niską oceną
Sortuj:
Wątki z odpowiedziami