Sprzedaż Metro Exodus na Epic Games Store przekroczyła nasze oczekiwania - precyzuje szef THQ Nordic

Sklep najbardziej dochodową platformą cyfrową.

W specjalnym oświadczeniu szef THQ Nordic sprecyzował, że sprzedaż Metro Exodus - najnowszej produkcji studia 4A Games - za pośrednictwem Epic Games Store przekroczyła oczekiwania wydawcy.

Na niedawnym spotkaniu z inwestorami dyrektor generalny firmy - Lars Wingefors - ujawnił, że większość egzemplarzy gry rozeszło się na konsolach. Unikał jednak wypowiedzi o wynikach na komputerach osobistych, przez co uznano, że rezultaty nie były zbyt dobre.

- Epic Games Store przekroczył nasze oczekiwania w kwestii sprzedanych sztuk Metro Exodus i Satisfactory w minionym kwartale. W okresie zakończonym w marcu sklep jest dla grupy wiodącą platformą dystrybucji cyfrowej, jeżeli chodzi o przychody wygenerowane przez poszczególne kopie - przekonuje w rozmowie z PC GamesN.

metro_exodus_gluch
Metro Exodus bazuje na twórczości Dmitrija Głuchowskiego

Wypowiedź szefa THQ Nordic sugeruje więc, że w rzeczywistości usługa prowadzona przez twórców Fortnite przyniosła firmie więcej pieniędzy niż konkurencyjny Steam, a także PlayStation Store i Xbox Live.

- Moje oświadczenie o konsolowym udziale w sprzedaży Metro Exodus odnosiło się do obu platform: zarówno pod względem przychodów ze sprzedaży pudełkowej, jak i cyfrowej. Te nadal stanowią większość pieniędzy wygenerowanych przez grę - dodaje Wingefors.

Zobacz: Metro Exodus - Poradnik, Solucja

Menedżer nadal jednak nie przedstawił konkretnych danych. Jedyną poszlaką są informacje od Epic Games Store - sklep twierdzi, że gra od 4A Games znalazła o 2,5 razy więcej nabywców niż poprzednia część cyklu w tym samym okresie od premiery.

Źródło: PC GamesN

Reklama

Skocz do komentarzy (2)

Autor

Piotr Bicki

Piotr Bicki

Senior News Writer

Piotrek zajmuje się głównie tekstami informacyjnymi. Miłośnik kilku popularnych serii gier oraz wielbiciel superbohaterów i fantastyki.

Powiązane materiały

Na stronie

Komentarze (2)

Komentarze zostały zamknięte.

Ukryj komentarze z niską oceną
Sortuj:
Wątki z odpowiedziami