Heavy Rain - demo dostępne na PC

Aktualizacja 2: błąd naprawiony.

Aktualizacja 2: Przedstawiciele Quantic Dream poinformowali, że zdołali wyeliminować usterkę. To oznacza, że zainteresowani powinni już móc uruchomić demo Heavy Rain na PC.

Aktualizacja: Błąd techniczny uniemożliwia uruchomienie wersji demonstracyjnej gry. Quantic Dream pracuje nad rozwiązaniem usterki, ale więcej informacji o problemie przekaże najwcześniej jutro o godzinie 10:00.

Oryginalna wiadomość: Zgodnie z obietnicami, Quantic Dream opublikowało na PC demo Heavy Rain - pierwszej ze zmierzających na komputery osobiste gier studia, dostępnych do tej pory tylko na konsolach Sony.

Aby pobrać wersję testową - oczywiście darmową dla wszystkich chętnych - na karcie tytułu w Epic Games Store należy wybrać zakładkę „demo”, a następnie kliknąć przycisk „Za darmo”. Pliki ściągnąć trzeba jednak za pomocą klienta cyfrowego sklepu.

Demo pozwala zainteresowanym graczom rozegrać dwa rozdziały, w których pokierują poczynaniami Jaydena z FBI oraz prywatnego detektywa Scotta Shelby'ego. Ukończenie całości powinno zająć około 45 minut.

heavy_rain_jayden
Jayden to jedna z postaci obecnych w demie

Heavy Rain w wydaniu PC zaoferuje między innymi możliwość rozgrywki w rozdzielczości 4K oraz 60 klatkach na sekundę. W planach jest także obsługa tak zwanych monitorów ultrapanoramicznych, czyli o proporcjach ekranu 21:9.

Produkcja bardzo często określana jest mianem „interaktywnego filmu”. Istotną rolę odgrywają fabuła oraz nieliniowość - podejmowane podczas przygody działania oraz decyzje w istotny sposób wpływają na dalsze wydarzenia.

Gra ukazała się w 2010 roku na PS3, a sześć lat później w odświeżonym wydaniu zawitała na PS4. Tytuł opowiada o losach czterech postaci, połączonych poszukiwaniami Zabójcy z Origami - seryjnego mordercy dzieci.

Pełna wersja Heavy Rain na PC zadebiutuje 24 czerwca. W ramach trwającej obecnie w Epic Games Store wyprzedaży, produkcję można nabyć w przedsprzedaży za 29 zł. Warto zaznaczyć, że na komputery trafią jeszcze dwie inne pozycje od Quantic Dream - Beyond: Dwie Dusze i Detroit: Become Human. Obie też otrzymają stosowne dema.

Źródło: Epic Games Store

Reklama

Skocz do komentarzy (11)

O autorze

Piotr Bicki

Piotr Bicki

News Writer

Piotrek zajmuje się głównie tekstami informacyjnymi. Miłośnik kilku popularnych serii gier oraz wielbiciel superbohaterów i fantastyki.

Powiązane materiały

Na stronie

Komentarze (11)

Komentarze zostały zamknięte.

Ukryj komentarze z niską oceną
Sortuj:
Wątki z odpowiedziami