Wydawca Metro Exodus nie chce komentować wyników sprzedaży na Epic Games Store

„Zdecydowana większość” kopii rozeszła się na konsolach.

Podczas spotkania z inwestorami szefostwo THQ Nordic poinformowało, że jest zadowolone z wyników sprzedaży Metro Exodus. Nie chciało jednak skomentować rezultatów osiągniętych na PC.

Gra od 4A Games okazała się jednym z największych bestsellerów wydawcy w ostatnim kwartale minionego roku fiskalnego. Dokładnych danych nie ujawniono, ale dyrektor generalny firmy - Lars Wingefors - przyznał, że „zdecydowana większość” kopii rozeszła się na konsolach.

Menedżer unikał jednak rozmowy o rezultatach osiąganych przez produkcję na PC i Epic Games Store. Stwierdził jedynie, że sprzedaż była „nieco lepsza od oczekiwań”, ale tylko „na początku roku”. Z relacji osób uczestniczących w spotkaniu wynika jednak, że nie był podekscytowany.

Warto zaznaczyć, że decyzję o ukazaniu się Metro Exodus w sklepie twórców Fortnite podjął bezpośredni wydawca tytułu, czyli Deep Silver. Firma należy co prawda do THQ Nordic, ale podejmuje autonomiczne decyzje.

Należy też zwrócić uwagę, że choć ostatecznie produkcja studia 4A Games ostatecznie pojawiła się wyłącznie w Epic Games Store, zrealizowano zamówienia przedpremierowe złożone wcześniej na Steamie. Nie jest więc jasne, czy sprzedaż „na początku roku” nie dotyczy właśnie egzemplarzy nabytych w przedsprzedaży.

Zobacz: Metro Exodus - Poradnik, Solucja

Wingeforsa zapytano również o wyniki innej gry, która pojawiła się wyłącznie na platformie autorów silnika Unreal Engine 4 - Satisfactory. Menedżer uniknął jednak odpowiedzi, nie przedstawiając żadnych konkretnych danych na ten temat.

Obecnie deweloperzy z ukraińskiego 4A Games pracują nad niezapowiedzianym dużym projektem. THQ Nordic podpisało już umowę wydawniczą - tajemniczy tytuł najprawdopodobniej ukaże się nakładem Deep Silver.

Źródło: Raport finansowy THQ Nordic

Reklama

Skocz do komentarzy (4)

Autor

Piotr Bicki

Piotr Bicki

Senior News Writer

Piotrek zajmuje się głównie tekstami informacyjnymi. Miłośnik kilku popularnych serii gier oraz wielbiciel superbohaterów i fantastyki.

Powiązane materiały

Na stronie

Komentarze (4)

Komentarze zostały zamknięte.

Ukryj komentarze z niską oceną
Sortuj:
Wątki z odpowiedziami