Konsola z korbką, czyli Playdate - czarno-biały ekran 400x240 i gry na wyłączność

To nie żart. Premiera w 2020 roku.

Firma Panic zapowiedziała przenośną konsolę o nazwie Playdate. Nietypowe urządzenie wyposażono w korbkę i czarno-biały ekran LCD o rozdzielczości 400x240. Premiera na początku 2020 roku.

Producenci ustalili cenę na 149 dolarów, a więc ok. 575 zł. W pakiecie z konsolą nabywcy otrzymają „sezon” gier, czyli 12 produkcji udostępnianych klientowi przez 12 tygodni.

Nowe tytuły pobiorą się same, o czym poinformuje lampka na urządzeniu. Oprócz wybranych i dostarczanych przez Panic gier, nie będzie możliwości kupowania innych produkcji.

pla22
Oprócz korbki, konsola ma tylko dwa przyciski i „krzyżak”

Jedyną zapowiedzianą do tej pory grą jest Crankin's Time Travel Adventure, w którym wykorzystujemy wspomnianą korbkę do przewijania czasu - w przód i tył. Celem jest pomoc głównemu bohaterowi w omijaniu kolejnych przeszkód.

Grę w akcji, a także działanie korbki, zaprezentowano na oficjalnej stronie projektu.

Twórcy nie planują udostępniania użytkownikom konwersji popularnych tytułów czy gier inspirowanych znanymi produkcjami, stawiając na pozycje na wyłączność konsoli.

play33
Urządzenie jest bardzo małe

Warto nadmienić, że ekran urządzenia nie ma podświetlenia. Oznacza to, że aby zobaczyć grę w ciemności, należy skorzystać z własnego źródła światła.

Zamówienia przedpremierowe ruszą jeszcze w tym roku. Firma Panic to wydawca popularnej gry przygodowej Firewatch.

Reklama

Skocz do komentarzy (2)

Autor

Przemysław Wańtuchowicz

Przemysław Wańtuchowicz

News & Content Editor

Przemek na początku przygotowywał u nas materiały wideo, a obecnie odpowiedzialny jest m.in. za dział informacyjny. Jako dziecko marzył, by zawodowo rysować, żonglować lub grać na gitarze - dwie pierwsze czynności wychodzą mu całkiem nieźle.

Powiązane materiały

Na stronie

Komentarze (2)

Komentarze zostały zamknięte.

Ukryj komentarze z niską oceną
Sortuj:
Wątki z odpowiedziami