Twórcy Metro pracują nad nową dużą grą

Wydawcą THQ Nordic.

W raporcie finansowym za miniony rok fiskalny THQ Nordic poinformowało o podpisaniu umowy wydawniczej z twórcami serii Metro z ukraińskiego studia 4A Games. Porozumienie dotyczy nowego projektu deweloperów.

Szczegółów na temat powstającej produkcji na razie nie ujawniono. Wiadomo jedynie, że tajemnicza pozycja to gra z tak zwanego segmentu AAA, co oznacza, że jest dużym, wysokobudżetowym tytułem.

Niewykluczone, że nowy projekt to w rzeczywistości kolejna odsłona cyklu Metro. Seria oparta na twórczości Dmitrija Głuchowskiego doczekała się do tej pory trzech części, a wszystkie przygotowało 4A Games.

metro_exodus_4a
Metro Exodus osadzone jest w postapokaliptycznej Rosji

Nie jest to jasne, ale zapewne wzorem wcześniejszych tytułów studia, nowe dzieło deweloperów ukaże się nakładem Deep Silver, którego właścicielem jest THQ Nordic. Sam wydawca wraz z podległymi spółkami pracuje obecnie nad 80 grami, z czego 48 jest na razie niezapowiedzianych.

Najnowszą produkcją 4A Games jest wydane w lutym tego roku Metro Exodus. Tytuł opowiada o znanym z poprzednich części Artemie - bohater jednak tym razem większość czasu spędza nie w tunelach metra, a na powierzchni.

Zobacz: Metro Exodus - Poradnik, Solucja

Z informacji ujawnionych przez THQ Nordic wynika, że gra spełniła oczekiwania wydawcy. Projekt miał duży udział w wypracowaniu 794 milionów koron przychodów Deep Silver w ostatnim kwartale minionego roku. Strzelanka zwróciła inwestycje w prace i marketing.

Źródło: Raport finansowy THQ Nordic

Reklama

Skocz do komentarzy (1)

Autor

Piotr Bicki

Piotr Bicki

Senior News Writer

Piotrek zajmuje się głównie tekstami informacyjnymi. Miłośnik kilku popularnych serii gier oraz wielbiciel superbohaterów i fantastyki.

Powiązane materiały

Na stronie

Komentarze (1)

Komentarze zostały zamknięte.

Ukryj komentarze z niską oceną
Sortuj:
Wątki z odpowiedziami