Twórcy Metro pracują nad nową dużą grą

Wydawcą THQ Nordic.

W raporcie finansowym za miniony rok fiskalny THQ Nordic poinformowało o podpisaniu umowy wydawniczej z twórcami serii Metro z ukraińskiego studia 4A Games. Porozumienie dotyczy nowego projektu deweloperów.

Szczegółów na temat powstającej produkcji na razie nie ujawniono. Wiadomo jedynie, że tajemnicza pozycja to gra z tak zwanego segmentu AAA, co oznacza, że jest dużym, wysokobudżetowym tytułem.

Niewykluczone, że nowy projekt to w rzeczywistości kolejna odsłona cyklu Metro. Seria oparta na twórczości Dmitrija Głuchowskiego doczekała się do tej pory trzech części, a wszystkie przygotowało 4A Games.

metro_exodus_4a
Metro Exodus osadzone jest w postapokaliptycznej Rosji

Nie jest to jasne, ale zapewne wzorem wcześniejszych tytułów studia, nowe dzieło deweloperów ukaże się nakładem Deep Silver, którego właścicielem jest THQ Nordic. Sam wydawca wraz z podległymi spółkami pracuje obecnie nad 80 grami, z czego 48 jest na razie niezapowiedzianych.

Najnowszą produkcją 4A Games jest wydane w lutym tego roku Metro Exodus. Tytuł opowiada o znanym z poprzednich części Artemie - bohater jednak tym razem większość czasu spędza nie w tunelach metra, a na powierzchni.

Zobacz: Metro Exodus - Poradnik, Solucja

Z informacji ujawnionych przez THQ Nordic wynika, że gra spełniła oczekiwania wydawcy. Projekt miał duży udział w wypracowaniu 794 milionów koron przychodów Deep Silver w ostatnim kwartale minionego roku. Strzelanka zwróciła inwestycje w prace i marketing.

Źródło: Raport finansowy THQ Nordic

Reklama

Skocz do komentarzy (1)

O autorze

Piotr Bicki

Piotr Bicki

News Writer

Piotrek zajmuje się głównie tekstami informacyjnymi. Miłośnik kilku popularnych serii gier oraz wielbiciel superbohaterów i fantastyki.

Powiązane materiały

Na stronie

Komentarze (1)

Komentarze zostały zamknięte.

Ukryj komentarze z niską oceną
Sortuj:
Wątki z odpowiedziami