Francuska policja aresztowała posiadacza domowej roboty ukrytych ostrzy z serii Assassin's Creed

Chciał pomóc funkcjonariuszom.

27-letni mieszkaniec Paryża, Thomas G., został aresztowany po tym, jak policja znalazła przy mężczyźnie dwie sztuki domowej roboty broni inspirowanej ukrytymi ostrzami z serii Assassin's Creed.

W ubiegłym tygodniu, w trakcie rutynowego przeszukiwania uczestników tzw. protestów „żółtych kamizelek”, paryska policja zauważyła podejrzaną osobę z wojskowym plecakiem, czarną maską i okularami przeciwsłonecznymi.

Na widok policji uczestnik protestu zaczął uciekać, więc funkcjonariusze podjęli pościg i złapali Thomasa G. Po przeszukaniu okazało się, że miał przy sobie dwa urządzenia przytwierdzone do nadgarstków.

blades
Artykuł opisujący wydarzenie. Źródło: Le Point

Broń działała podobnie, jak w serii Assassin's Creed - pozwalała wysunąć ostrze, które w neutralnej pozycji było schowane pod rękawem. Wygląd urządzeń również nie pozostawiał wątpliwości co do inspiracji autora.

W trakcie policyjnego przesłuchania Thomas G. przyznał, że jest miłośnikiem cosplayu (wcielania się w postacie z gier, filmów, komiksów, itp.), a także organów ścigania. Uważał się za członka samozwańczej straży obywatelskiej.

Ukryte ostrza występowały we wszystkich odsłonach serii Assassin's Creed, oprócz ostatniej. Wydarzenia zaprezentowane w Odyssey rozgrywają się bowiem długo przed powstaniem bractwa zabójców.

Źródło: Le Point, Gamerant

Reklama

Skocz do komentarzy (1)

O autorze

Przemysław Wańtuchowicz

Przemysław Wańtuchowicz

News Editor

Przemek na początku przygotowywał u nas materiały wideo, a obecnie jest autorem w dziale informacyjnym. Jako dziecko marzył, by zawodowo rysować, żonglować lub grać na gitarze - dwie pierwsze czynności wychodzą mu całkiem nieźle.

Powiązane materiały

Na stronie

Komentarze (1)

Komentarze zostały zamknięte.

Ukryj komentarze z niską oceną
Sortuj:
Wątki z odpowiedziami